• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı İHH deprem bölgelerine 15 tır ihtiyaç malzemesi gönderdi

Ağrı İHH deprem bölgelerine 15 tır ihtiyaç malzemesi gönderdi

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkıma yol açan depremlerin ilk gününde AĞRI İHH 5 kişilik arama-kurtarma ekibini göndermenin yanı sıra “ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI” sloganıyla başlattığı yardım kampanyası ile topladığı 15 tır ihtiyaç malzemesini bölgeye gönderdi.

AFAD koordinesinde ilk gününden itibaren bölgede hem arama-kurtarma hem de insani yardım faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini belirten Ağrı İHH Başkanı Kerem Engin yaptığı açıklamada: “Maalesef ülke olarak yüzyılın en ağır felaketini yaşıyoruz. Çok geniş bir alanda meydana gelen deprem felaketi milyonlarca insanımızı etkilemiştir. Millet olarak her birimiz bunun acısını yüreğimizde hissediyoruz.  Bizler de Ağrı İHH olarak “ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI” sloganıyla depremin ilk gününden itibaren gerek arama-kurtarma birimimiz gerekse insani yardım çalışmalarımız ile kardeşlerimizin yanında olmaya, onların yaralarını sarmaya çalışıyoruz. AFAD koordinasyonu ve valiliğimiz ile işbirliği içerisinde halkımızın bizlere bağışlamış olduğu yardımları en uygun şekilde bölgeye ulaştırmaya çalışıyoruz. İHH Genel Merkezimizin oluşturduğu kriz masalarının yönlendirmesiyle acil ihtiyaç listeleri oluşturuldu. Bizler de bunu bağışçılarımızla paylaştık. Bu doğrultuda gelen yardımları deprem bölgesindeki illere sevk ettik. Elhamdüllilah bugün geldiğimiz noktada 14. ve 15. insani yardım tırlarımızı da deprem bölgelerine doğru yola çıkardık. Bu vesileyle öncelikle depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan râhmet yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.” Dedi.

Birlikteliğin, kenetlenmenin ve dayanışmanın daha fazla devam etmesi gerektiğini ifade eden Engin, devamında şunları söyledi;

“Tüm halkımız ilk günden itibaren acıyı yüreğinde hissetti. Yuvalarında, sofralarında hissetti. Yediden yetmişe herkes kimi yardım kuruluşlarına koşarak kimi de kendi imkanlarıyla depremde zarar görmüş bölgelere yardım ulaştırmaya çalıştı. Allah hamdolsun şu ana kadar Ağrı İHH olarak birçok yardım malzemesi gönderdik. Bütün hayırseverlerden Allah razı olsun. Şu ana kadar çok ciddi destekler verdiler. Herkes elinden geldiği, gücünün yettiği, hatta gücünün yettiğinden fazlasını ortaya koymaya çalıştı. Çalışmalar esnasında çok güzel birlikteliklere ve kenetlenmeye şahit olduk. Ancak bu birlikteliğin, kenetlenmenin ve dayanışmanın daha fazla devam etmesi gerekiyor. Çünkü süreç biraz daha zorlaşıyor. Belki farklı farklı talepler, ihtiyaçlar olacaktır. Desteklerimizle kardeşlerimizin yanında olduğumuzu hissettirmeye devam etmeliyiz. Verdiğiniz her kuruşun ve yaptığınız her duanın Râbbimiz katında sizler için hayırlı amel olmasını diliyoruz. Bizler Ağrı İHH olarak burada ki çalışmalara devam edeceğiz. Sizler, desteklerinizi sürdürdükçe hem ekiplerimiz ile hem de buradan göndereceğimiz yardım araçlarıyla kardeşlerimizin sıkıntılarını gidermeye gayret edeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM