• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hayırsever berber Diyadin’de misafir edilen depremzede çocukları ücretsiz tıraş ediyor

Hayırsever berber Diyadin’de misafir edilen depremzede çocukları ücretsiz tıraş ediyor

Diyadin de hayırsever berber Yakup Kaya, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenerek ilçede misafir edilen ailelerin çocuklarını ücretsiz tıraş ederek, çocuklara moral veriyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde evleri hasar gören birçok aile, Türkiye’nin dört bir yanında misafir ediliyor. Ağrı’nın Diyadin ilçesine de gelen aileleri ziyaret eden hayırsever berber Yakup Kaya, iş yerine davet ettiği çocukları, okullarında açılmasıyla beraber ücretsiz bir şekilde tıraş ediyor.

Daha önce köy çocuklarını ve yatılı bölge okullarında kalan öğrencileri ücretsiz tıraş ederek, benzer örnek davranışlar sergileyen Berber Kaya, Türkiye’nin ülke ve millet olarak nice zor süreçleri birlik, beraberlik ve dayanışma ile atlattığını belirterek, yaptığı bu tür çalışmalardan mutluluk duyduğunu ve bir nebzede olsa yaşanan afetten olumsuz etkilenen çocuklara moral ve destek vermek istediğini söyledi.

İlçede yürütülen diğer gönüllü çalışmalara da iş arkadaşları ile birlikte elinden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştığını kaydeden Kaya: “ Diyadin’de çok uzun zamandır berberim. Geçtiğimiz dönemlerde de özellikle köylerde okuyan kardeşlerimizi ücretsiz bir şekilde tıraş ettik. Bu süreçte birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızda bana destek oldular. Bizde çocuklukta çok büyük sıkıntılar çektik. Bu yüzden elimden geldiğince çocukları mutlu etmek istiyorum. Bunun yanında malum ülkemizi ve bizleri çok derinden üzen bir deprem yaşadık. 10 ilimiz çok olumsuz etkilendi. Buralarda yaşayan vatandaşlarımızın birçoğu evsiz kaldı. Ülke olarak çok zor süreçten geçiyoruz. Ama hepimiz görüyoruz ki canla başla herkes çalışıyor. İnşallah bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız. Afetten etkilenen illerimizden Malatya ve diğer illerden bazı ailelerimizde ilçemize misafir olarak geldiler. Bizler kaymakamlığımız öncülüğünde hem STK’lar hem esnaf hem de vatandaşlar olarak bu ailelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz. Bizde bu durumda okullarında başlaması ile birlikte çocuklarımıza katkıda bulunmak istedik. Bu şekilde hem ailelerimizi ziyaret ediyoruz. Hem de tıraş olmak isteyen kardeşlerimizi ücretsiz bir şekilde iş yerimizde ağırlayıp tıraş ediyoruz. Bu durum bizleri de ayrıca sevindiriyor. İnşallah ülke olarak bu süreci hep birlikte el ele vererek atlatacağız. Allah bizlere ve ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM