• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali Koç’un, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutladı

Vali Koç’un, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutladı

Ağrı Valisi Mustafa Koç, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Koç, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milleti’nin hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiği büyük zaferin 101. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı;  zor şartlar ve her türlü imkânsızlıklara rağmen aziz milletimizin azim ve kararlılığı ile kazanılan zaferlerin ardından 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile taçlandırılmıştır.

Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Vatanımıza kastedenler bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti, ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür. Bu topraklar üzerinde Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar var olacak ve ay-yıldızlı bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize esenlikler diliyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM