• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sürücülere ‘Hayatla Yarıșılmaz’ Sloganıyla Denetimler Devam Ediyor

Sürücülere ‘Hayatla Yarıșılmaz’ Sloganıyla Denetimler Devam Ediyor

Okulların ara tatil dönemine girmesi, Ramazan bayramınında aynı döneme denk gelmesi nedeniyle dokuz günlük tatilin huzur ve güven içinde geçmesini, vatandaşların gidecekleri yerlere güvenle ulaşmalarını sağlamak amacıyla Ağrı İl Jandarma Komutanlığı Trafik ve Asayiş Timlerince tatilin başlamasıyla Trafik ve Asayiş tedbirleri en üst seviyede alınmaya başlandı.

Alınan tedbirler kapsamında yollarda gerekli kontroller yapılmakta,

Sürücü yolcu ve yayalar kontrol edilerek gerekli uyarılar yapılıyor.

Yapılan kontrollerde Trafik Jandarması Timlerince durdurulan sürücü, yolcu ve yayaların Bayramları kutlanarak şeker ve kolonya ikram edilerek, Trafik kurallarına uymaları konusunda sürekli olarak uyarılar yapılıyor.

Kontrollerde özellikle sürücü ve yolculara emniyet kemerlerini seyehat esnasında sürekli olarak takmaları, sürücülere “HAYATLA YARIȘILMAZ” sloganıyla hız yapmamaları konusunda sürekli olarak uyarılarda bulunuluyor.

Ayrıca Radarla Hız kontrolleri arttırılarak devam ediliyor. Hız ihlalinde bulunan sürücü ve araç sahiplerine idari para cezası uygulanıyor. Alınan tedbirler Trafik ve Asayiş timlerinin yanında komando birliklerince de takviye edilerek arttırılıyor. Şehirlerarası yolcu taşıyan araçlar sık sık kontrol noktalarında durdurularak emniyet kemeri takılıp takılmadığı kontrol edilmekte ve takmayanların takmaları sağlanmakta, özellikle iki saatten fazla araç kullanan araç sürücülerinin dikkatlerini üst seviyeye çıkarmak amacıyla bir süre kontrol noktasında dinlenmeleri sağlanıyor. Kontrol ve tedbirlere tatil bitiminde vatandaşlar güvenle adreslerine dönünceye kadar arttırılacak devam edileceği bildirildi.

Ağrı İl Jandarma Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı; Hayatla yarışılmaz, Ağrı İl J. K.lığı Trafik Șube Müdürlüğü olarak özellikle tatil dönüş yolculuğunda, sürücülerden  hız yapmamalarını, Trafik kurallarına uymalarını, araçlarına istihap haddininin üzerinde yolcu bindirmemelerini, yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini, başkalarının da hata yapabileceğini düşünerek hoşgörülü olmalarını ve dikkatli araç kullanmalarını, trafik işaret ve işaretçilerine uymalarını önemle rica rica ediyoruz. denildi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM