• DOLAR
  $3.107,4800
 • EURO
  $0,9845
 • ALTIN
  $43.902,5600
 • BIST
  1,1738
Antrenman yapmak için insanların evlerine girmesini bekliyorlar

Antrenman yapmak için insanların evlerine girmesini bekliyorlar

Ağrı’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Türkiye, Avrupa, Dünya şampiyonaları ve Olimpiyat Oyunlarına hazırlanan genç boksörler, pandemi nedeni ile spor salonlarının kapalı olmasından dolayı hazırlıklarını cadde, sokak ve parklarda sürdürüyor

Pandemi nedeni ile spor salonlarının kapanması ile birlikte formlarını korumak isteyen genç boksörler, antrenörleri Volkan Sarı gözetiminde 5’erli gruplar halinde antrenmanlarını daha sağlıklı ortamda yapabilmek içinde genellikle sokağa çıkma kısıtlamalarının başladığı akşam saatlerini bekliyor. Her gün düzenli olarak sokağa çıkma kısıtlamalarının başladığı saat 21:00 sonrasında genellikle Ağrı Millet Bahçesi ve parklarda bir araya gelerek gruplar halinde antrenman yapan boksörler, pandeminin bir an önce bitmesini ve tekrardan salonlar ve ringlere dönmeyi istiyor.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde öğrencileri ile birlikte yaklaşık bir buçuk yıllık pandemi sürecinde, yaz-kış hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Antrenör Volkan Sarı, pandemi süreci ile birlikte her ne kadar bütün spor organizasyonları iptal edilmişse de sporcularının formlarını koruması adına gerekli tedbirler çerçevesinde hazırlıklarını sürdürdüklerini söyledi.

Sporcu sağlığını korumak adına genellikle 5’erli gruplar halinde sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu saatlerde parklarda çalıştıklarını ifade eden Sarı, amaçlarının Milli Takım’a başarılı sporcular yetiştirmek olduğunu kaydetti.

‘En önemli hedefimiz 2024 Paris Olimpiyat Oyunlarında madalya almak’

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yaklaşık 10 yıldır antrenörlük yaptığını dile getiren Sarı, bu süreçte ülkemizi uluslararası arenada başarı ile temsil eden birçok sporcu yetiştirdiklerini ifade etti.

Çalıştırdığı genç sporcu grubu ile en büyük hedeflerinin 2024 Paris Olimpiyat Oyunlarında madalya kazanmak olduğunu belirten Sarı: “Yaklaşık bir buçuk yıllık pandemi sürecinde antrenmanlarımızı genellikle dışarıda yapıyoruz. Hastalık olduğu için kapalı alanları pek tercih etmiyoruz. Açık havada antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz Avrupa ve Dünya şampiyonalarında madalya kazanmak. Gençlerimizle birlikte de en önemli hedefimiz 2024 Olimpiyat Oyunlarında madalya almak. Şu an genç sporcularımızla 2024 Paris Olimpiyat oyunlarına hazırlanıyoruz. 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları içinde bir sporcumuz şu anda vize maçlarında. Haziran’ın 4’ünde vize maçlarımız var. Orada da vize alıp ülkemiz adına olimpiyatlara katılmak istiyoruz. Bu yüzden bu süreçte antrenmanlarımızı hiç bırakmayıp yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Yaz-kış demeden sporcularımızla birlikte parklarda, cadde ve sokaklarda hazırlık yapıyoruz. Amacımız başarılı sporcular yetiştirip ülkemize madalyalar kazandırmak. Bu bağlamda ben öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, Genel Müdürümüze, Ağrı Valimize, İl Müdürümüze teşekkür ediyorum. Bize her türlü maddi ve manevi desteği sunuyorlar. Sağ olsun devletimiz spor konusunda önemli adımlar attı. Sporda şu anda gerçekten tesisleşme anlamında çağ atlamış durumundayız. İnşallah bir an önce bitmesini diliyoruz. Bir an önce yeni yapılan tesislerimizde antrenmanlarımızı yapmak istiyoruz. Bu hastalık nedeni ile gece sokağa çıkma kısıtlamasında insanların evlerine girmesini bekliyoruz. İnsanların evlerine girdikleri saatlerde de sporcu sayımızı sağlıkları için sınırlı tutuyoruz. Şimdilik çalıştığımız sporcu grubunda 2 milli takım sporcumuz var. Ferhat İncekaya ve Sezgin Acar. İkisi de derece almış sporcularımız. Avrupa şampiyonası, dünya şampiyonası ve Olimpiyatlarda hedefleri olan sporcularımız.” Dedi.

‘Hedefim ilk olarak 2021 Avrupa Şampiyonasını kazanmak’

Pandemi sürecinde antrenörü Volkan Sarı gözetiminde antrenmanlarına ara vermeden devam eden Milli Boksör Ferhat İncekaya da zor şartlara aldırış etmeden her an maça çıkacaklarmış gibi hazırlıklarını sürdürdüklerini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“18 yaşındayım. 13 yıldır boks yapıyorum. Pandemi nedeni ile bir buçuk iki yıldır antrenmanlarımızı parklarda ara vermeden sürdürüyoruz. Turnuvalar ve maçlarımız hep iptal oldu. Ancak biz her zaman maça çıkacakmışız gibi hazırlıklarımızı antrenörümüzle birlikte sürdürüyoruz. Maçlar ve turnuvalarımızın ne zaman olduğunu bilmiyoruz. Tarihler hala netleşmiş değil. Ama biz çalışmaya devam ediyoruz. Genellikle Millet Parkı’nda çalışıyoruz. İnşallah hedeflerimiz büyük. İleriki aylarda Avrupa Şampiyonası var. O yüzden her zaman hazır olmak için antrenmanlarımıza burada devam ediyoruz. En büyük hedefim 2024 Paris Olimpiyat Oyunlarını kazanmak. İnşallah orada altın madalya alacağım. Şu ana kadar yıldızlar ve gençlerde 5 kere Türkiye 2’nciliğim var. İç Anadolu şampiyonluğum var. Şu an içinde Avrupa Şampiyonası için hazırlanıyorum.”

‘Şampiyon olacağıma inanıyorum’

Daha rahat bir şekilde antrenmanlarını yapabilmek amacıyla özellikle kısıtlamaların olduğu akşam saatlerinde dışarı çıktıklarını kaydeden genç boksör Edanur Oğur ise: “16 yaşındayım. 6 yıldır boks yapıyorum. Pandemi nedeni ile salonlarımız kapalı olduğu için bizde boş bulduğumuz yerlerde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Özellikle sokağa çıkma yasaklarının olduğu zamanlarda gece saatlerinde parklarda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Ben boksu çok seviyorum. Hedeflerime basamak basamak ulaşmak istiyorum. Daha önce Amasya’da Türkiye Şampiyonasına katıldım. Başarılı olamadım ama pes etmedim. Hazırlıklarımı sürdürüyorum. İnşallah sıra ile Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda şampiyon olacağıma inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?