• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da okullar yeni eğitim ve öğretim yılına hazır

Ağrı’da okullar yeni eğitim ve öğretim yılına hazır

Ağrı’da okullar, yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde öğrencilerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda ders almaları için hazır hale getirildi.
2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı öncesi, Milli Eğitim Bakanlığınca ülke genelinde başlatılan “Temel Eğitimde 10 Bin Okul” projesi kapsamında Ağrı genelinde bulunan 983 okulda bakım, onarım, boyama, çevre düzenlemesi ve temizlik çalışması yapıldı.
Yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi okullarda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, okullarda yapılan çalışmalarla birlikte öğrencilerin ev sıcaklığında, daha güvenli ve daha sağlıklı ortamlarda ders göreceğini belirtirken, il genelinde baştan aşağıya bakım ve onarımı yapılan 185 okuldan 110 tanesinde çalışmaların tamamlandığını, 70 tane okulda hafta sonuna kadar çalışmaların tamamlanacağını söyledi.
‘5 Eylülde bütün okullarımız hazır halde eğitim öğretime hazır halde olacak’
Ağrı genelinde 155 bin civarında öğrencinin 5 Eylülden itibaren ders başı yapacağını kaydeden Kökrek: “Ağrı geneli 983 tane okulumuz mevcut. 7 bin 200 civarında da dersliklerimiz bulunmakta. Öğrenci sayımız ise 155 bin civarında. Bu okullarımızdan özellikle Milli Eğitim Bakanlığımızın başlatmış olduğu “Temel Eğitimde 10 Bin Okul” projesi kapsamında 185 tane okulumuzu onarım çalışması başlattık. Bin 439 derslik yapıyor bu sayı. Okullarımızda ıslak zeminlerin iyileştirilmesi, sınıfların boya ve badanasının yapılması, okul çatıları, elektrik tesisatı, bahçe düzenlemesi gibi onarımları şu anda yapıyoruz. Bitirmek üzereyiz. Evlatlarımız geldiklerinde yepyeni sınıflarda ve okullarda daha hijyen daha güvenli ve daha iyi bir ortamda eğitim almalarını inşallah sağlayacağız. Bunun için çalışıp gayret ediyoruz. Şuanda 185 okulumuzun 110 tanesini tamamladık. 70 tane okulumuzdaki çalışmaları da bu hafta sonu tamamlayacağız. 5 Eylülde bütün okullarımız hazır halde eğitim öğretime hazır halde olacak inşallah. Yine köy okullarımız içinde mobil ekiplerimiz kuruldu ve çalışmalarını yaptılar. Bütün köy okullarımızı elden geçirip, bakım ve onarımlarını yaptık. Bu arada tüm öğrencilerimizin ders kitapları ve yardımcı kaynak kitapları da geldi. Biz tüm okullarımıza bu kitapları ulaştırdık. Tüm öğrencilerimizin masalarına kitaplarını yerleştireceğiz. Öğrencilerimiz okullarına geldiklerinde, sınıflarda kitaplarını almış olacaklar.” Dedi.
‘“Okulum Benim Evim” projesi ile öğrencilerimiz daha rahat bir çalışma ortamına kavuşacak’
Öte yandan bu yıl il genelinde eğitim ve öğretimin kalitesini arttırmak ve öğrencilere daha iyi bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Kökrek: “Ayrıca bu yıl içerisinde Sayın Valimiz Osman Varol öncülüğünde başlattığımız 4 farklı projemiz var. Bu projelerden bir tanesi de “Okulum Benim Evim” projesi. Bu proje ile Ağrı’da 6 tane farklı mahallelerde merkezi okul belirlendi. Malum memleketimiz kış memleketi. Pek çok evimiz sobalı. Bu yüzden evlerinde sağlıklı bir çalışma ortamı bulamayan öğrencilerimiz hafta sonu, hafta içi fark etmeksizin bu okullarımızda gelip güvenli ve sağlıklı bir ortamda gelip derslerini çalışabileceklerdir. Ayrıca ders çalışmaya gelen öğrencilerimize okullarımızda Kızılay tarafından çay, çorba, kek benzeri ikramlarda olacak. İnşallah bu projemiz ile de Ağrı’da önümüzdeki yıl, çok daha güçlü bir şekilde ilimizi eğitim alanında ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz. Bunun yanında fırsat eşitliği noktasında da tüm öğrencilerimize her türlü desteği vermiş olacağız. Yani sıcak bir ortam, sıcak bir okul 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı için öğrencilerimiz bekliyor. Bizde heyecanla hem öğrenci hem de öğretmenlerimizi bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM