• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
72 yaşındaki dağcı Ağrı Dağı Zirvesinde açtığı bayrağı Vali Varol’a takdim etti

72 yaşındaki dağcı Ağrı Dağı Zirvesinde açtığı bayrağı Vali Varol’a takdim etti

Türkiye Dağcılık Federasyonunca 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Ağrı Dağı’nda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Tırmanışında, 5 bin 137 metre yükseklikteki zirveye tırmanın 72 yaşındaki Dağcı, Nadir Kuyucu, zirvede açtığı Türk Bayrağı’nı Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’a takdim etti.

Emekli deniz astsubayı ve Kıbrıs Gazisi olan Dağcı Nadir Kuyucu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen bir organizasyonda Ağrı Dağı’nın zirvesine çıkmayı başardığı için gururlu olduğunu söyledi.

Zirvede, Türkiye Dağcılık Federasyonu Ağrı İl Temsilcisi Servet Arslan ile birlikte açtıkları Türk Bayrağı’nı Ağrı Valisi Osman Varol’a takdim eden Kuyucu, yaptığı açıklamada, dağcılık sporunun insanlara dinçlik kazandırdığını ifade ederek: “Ben emekli deniz astsubayıyım. Ağrı’da Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Servet Bey ile tanıştık. 30 Ağustosta da Servet Bey ve ekibinin desteği ile Ağrı Dağı’nda 5 bin 137 metrelik zirveye çıktık. Başta Servet Bey olmak üzere bütün ekip arkadaşlarına teşekkür ederim. 72 yaşındayım. Şimdiye kadar Ağrı ile birlikte 4’üncü zirve tırmanışım oldu. 30 Ağustos Zafer Tırmanışında Ağrı Dağı’na çıktığım için baya gururlandım. Böyle bir etkinlik yapmak çok güzel bir şeydi. Çok gururlandım. Bütün arkadaşlarda bana destek oldu. Dağcılık bana göre çok güzel bir spor. İnsana kendisini dinç hissettiriyor. Doğa ve dağlarla birlikte olmak çok güzel bir şey.” Dedi. ” dedi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Ağrı İl Temsilcisi Servet Arslan ise 30 Ağustos Zafer Tırmanışında yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 150 dağcının zirve yaptığını kaydederek, şunları söyledi:

“30 Ağustos Zafer Tırmanışına, Ağrı İl temsilciliği olarak 13 kişilik bir dağcı grubu ile katıldık. Ekibimizde 72 yaşındaki Nadir Kuyucu abimiz ve 20 yaşında oğlum Abdurrahim Aslan olmak üzere 13 kişi vardı. Federasyonun da 64 dağcısı bulunuyordu. Uluslararası olan tırmanışta, Balkan dağcıları ile beraber 150’ye yakın bir dağcı ile zirve yaptık. Bizler bu zirveyi gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Zirveden sonra da Nadir abimiz ile birlikte zirvede açtığımız bayrağımızı Sayın Valimiz Dr. Osman Varol’a takdim ettik. Sertifikalarımızı da aldık. Çok gurur verici bir durum”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM