• DOLAR
  $3.113,6200
 • EURO
  $0,9925
 • ALTIN
  $45.079,4100
 • BIST
  1,1735
Ağrı’da okullar LGS için hazır

Ağrı’da okullar LGS için hazır

Ağrı merkez ve ilçelerde bulunan okullar, 6 Haziran Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi LGS kapsamındaki merkezi sınav öncesi hazır hale getirildi
Kentte bulunan bütün okullarda, sınava girecek öğrencilerin korona virüsten uzak, sağlıklı ortamlarda sınava girebilmeleri için İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri personelleri ve öğretmenler tarafından çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında okullar temizlenerek dezenfekte edildi.
‘Ağrı genelinde yaklaşıl 11 bin öğrenci sınava girecek’
Merkez 75. Yıl Ortaokulunda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin yaptığı açıklamada, 1 Haziran itibari ile başlayan normalleşme süreci ile birlikte Pazartesi günü itibari ile yüz yüze eğitimin, haftanın 2 günü olacak şekilde yeniden başladığını belirterek: “Biliyorsunuz bu hafta başından itibaren okullarımızda tekrardan yüz yüze eğitime başladık. İlkokullar, okul öncesi ve anaokullarımızda haftanın iki günü eğitim ve öğretime başladık. İnşallah önümüzdeki hafta yine ortaokul ve liselerde haftanın iki günü olmak üzere eğitim ve öğretime başlayacağız. Bu hafta sonu Pazar günü öğrencilerimiz LGS sınavına girecek. Yaklaşık olarak 11 bin öğrencimiz Ağrı genelinde bu sınava girecek. Bütün okullarımızdaki sınav hazırlıklarımızın tamamını tamamladık. Şuanda 75. Yıl Ortaokulundayız. Okulumuzdaki hazırlıkları yerinde gördük. Şuanda velilerimiz ve öğrencilerimizin içleri rahat olsun. Okullarımız sınava hazır. Biz onları bekliyoruz.” Dedi.
‘Sınıflarımızın hijyeni noktasında bütün tedbirlerimizi aldık’
Pandemi süreci boyunca öğrencilerin oldukça zorlu bir süreçten geçtiğine değinen Tekin: “Tabi öğrencilerimiz için zor bir süreç oldu. Maalesef bu pandemiden dolayı okullarımızı ara ara kapatıp açmak zorunda kaldık. Ama her şeye rağmen Ağrı genelinde uzaktan eğitimle de olsa sağlıklı bir şekilde bu eğitim ve öğretimi devam ettirmekteyiz. Öğrencilerimiz ve velilerimizin içleri rahat olsun. Okullarında öğretmenleri ile beraber kendi okullarında, kendi sınıflarında sınavlarına girebilecekler. Bizde bu anlamda maske olsun, dezenfektan olsun, sınıflarımızın hijyeni noktasında bütün tedbirlerimizi aldık. Herkesin içi rahat olsun. Öğrencilerime şimdiden başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?