• DOLAR
  $2.084,22
 • EURO
  $0,4309
 • ALTIN
  $30.455,27
 • BIST
  1,0525
Yüzlerce Çocuk Millet Bahçesinde namaz kıldı

Yüzlerce Çocuk Millet Bahçesinde namaz kıldı

Ağrı’da Peygamber Sevdalıları Vakfı bünyesinde faaliyet yürüten Kur’an Nesli Platformu’nun Millet Bahçesinde düzenlediği etkinlikte yaklaşık 200 çocuk namaz kıldı

Peygamber Sevdalıları bünyesinde faaliyet yürüten Kur’an Nesli Platformu, Ağrı’da bu gün öğlen namazı öncesinde ‘Hayat namazla güzeldir’ sloganı ile Millet Bahçesinde çocuklara yönelik etkinlik düzenledi. Etkinlikte namaz öncesi Peygamber Sevdalıları Vakfı Üyesi İlahiyatçı Suat Çelik tarafından çocuklara ‘İslam’da Namazın Önemi’ konulu seminer verildi. Seminerin ardından ezanının okunması ile birlikte saf tutan çocuklar, cemaatle namaz kılıp tesbihat yaptı.

Gerçekleştirilen etkinlik hakkında konuşan Peygamber Sevdalıları Vakfı Ağrı İl Temsilcisi Arif Yılmaz: “Vakıf olarak yıllardır düzenlediğimiz namaz etkinliğimiz vardı. Malumunuz bu iki yıldır ülke ve dünya genelinde olan pandemi nedeni ile ertelemek zorunda kaldık. Bundan ötürü bu yıl hamd olsun normalleşme ile birlikte vakfımızın bünyesinde ‘Hayat Namazla Güzeldir’ adı altında genç çocuklarımızı hem Kur’an eğitimlerinde hem namaz eğitimlerinde alıp beraberce yaz tatili süresince bir çalışma gerçekleştirdik. Bunun akabinde tabi ki okullarında eğitime başlaması ile birlikte bu gün burada açık alanda namaz etkinliği düzenlemiş olduk. Tabi namaz dediğimiz zaman aslında çocuklarımıza namaz eğitimi verirsek. Yani o namazın anlamını önemini anlarlarsa çocuklar Allah’ın izni ile ileriki seviyelerde nesillerimizin ifsad olmasının önüne geçeceğiz diye düşünüyoruz. Bir diğeri de namaz kötülüklerden alı koyan bir ibadettir. İnşallah bu yaştaki çocuklarımıza namaz kılmayı sevdirirsek inşallah ifsad olan bir gençlik değil de hayırlı bir gençlik yetiştirmiş olacağız” dedi.

Kılınan namazın ardından vakıf üyeleri tarafından çocuklara çeşitli ikramlar yapıldıktan sonra etkinlik sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?