• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YSP Ağrı’da miting yaptı

YSP Ağrı’da miting yaptı

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (YSP), 14 Mayıs seçimleri öncesinde Ağrı’da miting düzenledi.

Mitingde toplanan kalabalığa hitap eden YSP Ağrı Milletvekilli Adayı Sırrı Sakık, yaptığı konuşmada, Ağrı’da 4 milletvekili sandalyesini de kazanacaklarını söyleyerek; “Biz bir genel af dediğimiz de dönüp ekranlarda “bakın bunlar genel af istiyorlar” diyorlar. Evet, genel af istiyoruz. Selahattin özgürleşecek. Gülten özgürleşecek. Ayla özgürleşecek. Vallahi de billahi de Figen özgürleşecek. Sizin çocuklarınız özgürleşecek.” Dedi.

Ağrı Dörtyol Kavşağında düzenlenen mitinginde konuşan Yeşil Sol Parti Ağrı Milletvekili adayı Sırrı Sakık 14 Mayıs genel seçimlerinde Ağrı’dan YSP’nin 4 milletvekili adayının da seçileceğini ifade ederek, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verilmesi çağrısında bulundu.

‘Biz burada 7 ilçeyi merkez belediyeyi, il belediyesini alacağız.’

Kayyum atamalarının haksız bir şekilde yapıldığı iddiasında bulunan Sakık: “ Biz Ağrı İle gurur duyuyoruz. Siz bizim baş tacımızsınız. Siz bizim onurumuzsunuz. Yıl 2014. “Sırrı Heval Ağrı’ya gel. Burada belediye de sana ihtiyacımız var dediler.” Başım gözüm üstüne dedim ve buraya geldim. O gün coşku ne ise bu gün kat kat artmış. Varol Ağrı. Sevgili Ağrılılar buraya geldik 2014 yılında. Halkımızın iradesi sandıklara yansıdı. Seçimleri aldık. Bu kentte belediyeyi aldık. Hırsızlık ve yolsuzlukların önünü kestik. Borçları ödedik. 100 trilyon yatırım yaptık ve kayyum atandığında 30 trilyon da paramız vardı. Nasıl Yaptık? Ben şahsen aldığım parayı bu halkın çocuklarına burs olarak verdim. Hırsızlık yapmadık. Yolsuzluk yapmadık. Para almadık, pul almadık ve dönüp bu şehirde halkımıza şunu söyledik. Size yalan söylemeyiz dedik. İşte bu gün odur. Bu halk bir bütün olarak “Sırrı Başkan bu kente gelecek” diyor. İşte geldim. Emrinize amedeyim. Bu kentte 4’te 4 yapacağız. 4’te 4. Sizin plakanız biliyor musunuz? 04. O’ı onların boynuna geçireceğiz. 4 vekili alıp götüreceğiz. Biz önümüzdeki dönem 4 milletvekili ile geliyoruz. Yine boynumuzun borcudur. Biz burada 7 ilçeyi merkez belediyeyi, il belediyesini alacağız. Daha önce belediyeyi nasıl yönettiysek yine öyle yöneteceğiz.” Diye konuştu.

‘Demokratik bir cumhuriyet kuracağız’

HDP’nin cezaevinde bulunan eski Eş Genel Başkanı Demirtaş ve milletvekilleri için özgürlük isteyen Sakık; “ Son günlerde görüyorsunuz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve bir ortağı olan Devlet Bahçeli, miting miting dolaşıyorlar, gittikleri her yerde kameralarda bizi gösteriyorlar. “ Sırrı Sakık demiş ki 100 yıllık cumhuriyet bizi mutlu etmedi” diye söylüyorlar. Evet, bizi mutlu etmedi. 100 yıllık cumhuriyet bizi mutlu etmedi. 100 yıllık cumhuriyet bize zulmetti. Demokratik bir cumhuriyet kuracağız. Vallahi de billahi de demokratik bir cumhuriyet kuracağız. Hepimizin özgür ve eşit olarak yaşayacağı bir cumhuriyeti birlikte kuracağız. Biz bir genel af dediğimiz de dönüp ekranlarda “bakın bunlar genel af istiyorlar” diyorlar. Evet, genel af istiyoruz. Selahattin özgürleşecek. Gülten özgürleşecek. Ayla özgürleşecek. Vallahi de billahi de Figen özgürleşecek. Sizin çocuklarınız özgürleşecek.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM