• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YSK SEÇİME GİRECEK PARTİLERİ AÇIKLADI

YSK SEÇİME GİRECEK PARTİLERİ AÇIKLADI

YSK SEÇİME GİRECEK PARTİLERİ AÇIKLADI

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı seçime girme yeterliliğine sahip siyasi partileri açıkladı. Genç parti seçime girme yeterliliğine sahip 17 siyasi partiden biri oldu. 2 Temmuz 2020 de büyük kongresini gerçekleştiren Genç Parti kurulduktan sonra tüm Türkiye de ki teşkilatlanmasını beklenenden kısa sürede oluşturarak gerek üye yeterliliği ile gerek kadrosu ile seçim yeterliliğini sorunsuz bir şekilde atlattı. Konu ile ilgili açıklama yapan Genç Parti Ağrı İl Başkanı Maksut KÖSEDAĞ;

‘ Yüksek Seçim Kurulunun açıkladığı seçime girebilme hakkı kazanan 17 siyasi parti arasına girdik. Yeni kurulan bir parti olarak görünmemize rağmen aslına 15 yıldan uzun bir geçmişimiz var. Biz diğer siyasi partiler gibi başka parti kadrolarından değil kendi emeklerimizle bunu hakettik. Ayrıca belirtmek istiyorum ki kurucu genel başkanımız olmadan kurulan partimiz yine kurucu genel başkanı olmadan bu seviyeye gelmiştir. Gayemiz genel başkanımız Sayın Cem UZAN ’ ın önceki dönem başkanlığında elde ettiği başarıyı yakalamak değil daha ileri götürmektir.
Sayın Cem UZAN ülkeye demokratik şartlar yerine getirilirse döneceğini ve memleket hasreti çektiğini biliyoruz. Bu demokratik ortam bizim siyaset sahnesine girmemizle oluşacağından şüphemiz yoktur. Bu yolda beraber yürüyeceğimiz dostlarımızı partimiz üyesi olmaya davet ediyoruz. Sen Ben Biz Türkiye’yiz sloganı ile çıktığımız bu yolda dürüst siyaset ile ülkemiz adına hizmet edeceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
SEÇİM YSK

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM