• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yeşilay Ağrı Şubesi bağımlılıklarla mücadelenin dozunu arttırdı

Yeşilay Ağrı Şubesi bağımlılıklarla mücadelenin dozunu arttırdı

Yeşilay Ağrı Şubesi, kentte başta madde bağımlılığı olmak üzere her türlü bağımlılıkla mücadelede çalışmalarını arttırdı

Yaptıkları çalışmalar kapsamında cami ve diğer toplu alanlarda vatandaşlarla bir araya gelip bilgilendirme yapan Yeşilay gönüllülerinin çalışmaları hakkında açıklama yapan Yeşilay Şube Başkanı Cihangir Aslan: “Ağrı merkezde bulunan 5 büyük camide  cuma namazı öncesi başta uyuşturucu olmak üzere, alkol, kumar, sigara ve teknoloji bağımlılığı konularında bilgilendirme semineri gerçekleştirdik. Yaklaşık 3700 kişiye ulaşılmış, namaz çıkışı cemaate broşür dağıtılarak Yeşilay danışmanlık merkezine vatandaşlarımızın nasıl ulaşacağını ve hangi numaradan iletişim kuracağı anlatılmıştır.” Dedi.

‘Vatandaşlarımız Alo 115 destek hattıyla Yeşilay  Danışmanlık Merkezine ulaşabilirler’

Şube Başkanı Aslan açıklamanın devamında, YEDAM hakkında bilgiler vererek: “Ağrı’da ilk defa camilerde cuma namazı öncesi vatandaşlarımıza zararlı alışkanlıklar ile ilgili böylesi kapsayıcı bir çalışma gerçekleştirilmiştir. Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi var. Oldukça duyarlı davranıyorlar. Bu hizmetten dolayı vatandaşlarımızın  gayet memnun olduklarını görüyoruz. 5 bağımlılık alanında ücretsiz destek almak isteyen vatandaşlarımız alo 115 destek hattıyla Yeşilay  danışmanlık merkezine ulaşabilirler. Toplumun tamamının böylesi hassas bir konuda duyarlılık kazanması gerektiğini ve hep birlikte el ele mücadele etmemiz gerektiğini düşünüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM