• DOLAR
  $3.457,4800
 • EURO
  $1,0791
 • ALTIN
  $47.947,4800
 • BIST
  1,1727
Yazdığı şiir kitabının gelirleri ile Ağrılı öğrencilere tablet dağıttı

Yazdığı şiir kitabının gelirleri ile Ağrılı öğrencilere tablet dağıttı

Mersinli İş adamı ve aynı zamanda şair ve yazar olan Sait Dervişoğlu, yazdığı ‘Ruhuma Mektuplar’ adlı şiir kitabından elde ettiği gelirle iş adamı arkadaşı Murat Tan’ın da desteği ile Mersin ve Ağrı’da 5 aylık süre toplam  bin 860 ihtiyaç sahibi öğrenciye tablet ve bilgisayar dağıttı.

“Cehaletin elinden bir kız çocuğunu kurtarma” sloganı ile başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında arkadaşı Murat Tan ile birlikte geldiği Ağrı’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda 75 şehit ve gazi yakını öğrenci ile ihtiyaç sahibi öğrenciye tablet dağıtan Dervişoğlu, yaptığı açıklamada eğitimin önemine vurgu yaparak Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.” sözünü hatırlattı.

‘Bin 500’ün üzerinde tablet ve bilgisayarı “Devlet ve Millet el ele” diyerek sevgili öğrencilerimiz ile buluşturduk’

Devamında Yaşar Kemal’in Ağrı Dağı Efsanesi kitabındaki Ağrı’yı anlatımına dikkati çekerek Ağrı’nın kadim bir kent olduğunu söyleyen Dervişoğlu: “ ‘Ruhuma Mektuplar’ kitabımın öncülüğünde kendiliğinden ortaya çıkan bu kampanya ile bu güne dek bin 500’ün üzerinde tablet ve bilgisayarı “Devlet ve Millet el ele” diyerek sevgili öğrencilerimiz ile buluşturduk. ‘Cehaletin elinden bir kız çocuğunu daha çekip alsak’ diye çıktığımız bu yolda bu gün değerli dostum Murat Tan’ın davetlisi olarak Doğu’nun incisi Ağrı’ya geldik. Şunu içtenlikle söylüyorum ki, iyi ki geldik. İyi ki bu güzel şehirdeyiz.” Dedi.

Şair ve Yazar Sait Dervişoğlu ve iş adamı Murat Tan ile birlikte öğrencilere tablet dağıtan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin de açıklamasında Ağrı’nın dezavantajlı bir bölgede olduğunu belirterek her türlü yardıma ve desteğe ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Ardından Dervişoğlu ve Tan’a teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Tekin, kendilerine plaket ve Nuh’un Gemisi maketi takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?