• DOLAR
  $2.042,36
 • EURO
  $0,4243
 • ALTIN
  $29.990,01
 • BIST
  1,0547
Vali Varol Amatör Spor Camiasını Destekleyeceklerini Söyledi

Vali Varol Amatör Spor Camiasını Destekleyeceklerini Söyledi

Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu, Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’u ziyaret ederek Ağrı’da amatör spor camiasının sorunlarını aktardı.

Federasyon Başkanı Erkan Kösedağ, Başkan Yardımcısı Mehmet Halim Yakut ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaret ettiği Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, amatör spor camiasını destekleyeceklerini belirtti.

Ağrı’ya ilk geldiğinde Ağrı’nın ulusal ve uluslararası arenada başarı gösteren sporcularını Ağrı’da ki bir spor kulübünde bir araya getirmeyi düşündüklerini söyleyen Vali Varol “ Ağrı’dan önemli sporcular çıkıyor. Boks, kayak, atletizm, güreş, tenis gibi branşlarda ulusal ve uluslar arası müsabakalarda başarılı bir çok evladımız var. Bu sporcularımızdan bazıları bir süre sonra Fenerbahçe başta olmak üzere büyük spor kulüplerine transfer yaparak gidiyor.  Onları Ağrı’da tutmak, spor yaşamlarını desteklemek istiyorum. İnşallah Ağrı’da ki tesisleşmeyi tamamladıktan sonra buna yönelik projeler geliştireceğiz “ dedi.

Ağrı’da birçok spor tesisinin yapıldığını ifade eden Varol, “Ağrı’da tesisleşme anlamında önemli mesafeler kat ettik. Ağrı merkez ilçemiz başta olmak üzere yedi ilçemizde bir çok spor tesisini kazandırdık, kazandırmaya devam ediyoruz. Tabi ki bu tesislerin sporcularımız ve spor yapanlarla dolması bizimde en büyük arzumuz. Bunu sağlamak için Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile “Spor Ağrı” isimli bir proje üzerinde çalışma yürütüyoruz.  Bu proje ile hem okullarımıza hem de spor kulüplerimize gereken spor malzemesi desteğini sağlayacağız.” İfadelerini kullandı.

Spor kulüplerinin kurumsallaşmasını önemsediğini de belirten Varol, “Ben hem kaymakamlık dönemimim de, hem de Valilik yaptığım yerlerde spor kulüplerinden idari bina olarak talepler alıyordum. Gerçekten de kulüplerin en azından malzemelerini bırakabilecekleri idari binalara ihtiyaçları var. Ağrı Spor’un bu sorununu çözdük. Gerek BAL ligi gerekse yerel liglerde mücadele eden kulüplerimizin sorunlarını imkanlar ölçüsünde çözeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Ziyaret Ağrı’da ki sportif tesisleşmeye katkıları dolayısı ile Vali Varol’a sunulan plaket takdimi ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?