• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali Koç; “ Eğitim-öğretim çok paydaşlı bir kamu hizmeti”

Vali Koç; “ Eğitim-öğretim çok paydaşlı bir kamu hizmeti”

Ağrı’da 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması ile birlikte 157 bin öğrenci ders başı yaptı.

Ağrı Valisi Mustafa Koç, yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde, Merkez 15 Temmuz Şehitleri İlkokulunda düzenlenen programda, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ile birlikte öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Okulun ilk gününde öğrencilere çeşitli hediyeler veren Vali Koç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Ağrı’da sağlık bir eğitim-öğretim ortamı için gerekli bütün tedbirleri aldıklarını belirtti.

Eğitimde başarı için öğretmen ve öğrencilerle birlikte veli, vatandaş, esnaf ve toplumun tamamının birlikte hareket etmesinin önemine vurgu yapan Vali Koç: “ Uzun bir tatilden sonra Ağrı’mızda 993 okulumuzda bulunan 6 bin 875 derslikte, yaklaşık 157 bin öğrenci, 9 bin 500 öğretmenimizle yeni eğitim ve öğretim yılına başlıyoruz. Ben öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Bizler Ağrı’da tüm ilçe, köy ve beldelerimizde öğrencilerimizin rahat ve huzurlu bir ortamda eğitim görmesi için gerekli her türlü tedbirimizi almış bulunuyoruz. Biz çocuklarımızı seviyoruz. Öğrencilerimizi seviyoruz. Velilerimiz rahat olsunlar. Biz onlar için her türlü tedbiri aldık. Ama eğitim-öğretim çok paydaşlı bir kamu hizmeti. Bu süreçte bizim herkesin desteğine ihtiyacımız var. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korunması için okullarımızın çevresindeki esnafımızın duyarlılığından, vatandaşlarımızın duyarlılığına kadar el birliği ile çaba sarf etmeye ihtiyacımız var. Geleceğimiz teslim edeceğimiz çocuklarımızın çağımızın gerektirdiği bilgi, beceri ve donanımı kazanması sureti ile milli ve manevi değerlerimizle özümsenmiş bir şekilde yetiştirilmesi için bütün paydaşlarımızla bu amaç doğrultusunda var gücümüzle çalışmalıyız.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM