• DOLAR
  $2.903,5700
 • EURO
  $0,9076
 • ALTIN
  $41.936,0500
 • BIST
  1,1727
Türkiye’nin dört bir yanından gelen muhtarlar, Ağrı’ya hayran kaldı

Türkiye’nin dört bir yanından gelen muhtarlar, Ağrı’ya hayran kaldı

“Türkiye Muhtarları El Ele” projesi kapsamında düzenlenen toplantıların beşincisi Ağrı’ya gelen 154 muhtar, Ağrı’nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi

İçişler Bakanlığı’nın destekleri ile Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından ‘Hepimiz Birlikteyiz Türkiye İçin Görevdeyiz’ sloganı ile yürütülen ‘Türkiye Muhtarları el ele’ projesi kapsamında, yurdun dört bir yanından 154 muhtar Ağrı’ya geldi.
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Selçuklu konferans Salonunda düzenlenen toplantının ardından hafta sonu Ağrı gezisine çıkan muhtarlar, Doğubayazıt ilçesinde bulunan Tarihi İshak Paşa Sarayı, Eski Bayazıt Evleri Müzesi ve kentin diğer tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi. İshak Paşa Sarayı’na hayran kalan muhtarlar, sarayda davul zurna eşliğinde halay çekip eğlendi.
‘Harika bir coğrafya’
Ağrı’ya daha önce hiç gelmediğini belirten Anakara Yenimahalle Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Cennet Mumcu, Ağrı’yı beklediğinden çok daha güzel bir şehir olarak gördüğünü ifade ederek: “Türkiye Muhtarları el ele projesi için Ağrı’dayız. Ağrı’yı gezme fırsatı yakaladık. Şu anda İshak Paşa Sarayı’ndayız. Dünya da kalorifer sisteminin kullanıldığı ilk yer burası. Gerçekten muhteşem bir yer. Harika bir coğrafya. Ağrı Dağı’nın eteklerinde rüzgârlı bir hava var. Çok güzel bir yer. Ağrı’dan buraya gelene kadar bir ova var. Sonrasında ise sarp virajlar ve dik yamaçlarda yapılan bir saray görüyoruz. Herkes çok misafirperver. İsteyen herkes rahatlıkla gelip görebilir.” Dedi.
‘Ağrı tarih kokan bir şehir’
Bir diğer muhtar Ankara Çankaya Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Aslı Arslan da Türkiye topraklarının her bir köşesinin ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu vurgulayarak, Ağrı’da özellikle İshak Paşa Sarayı’na hayran kaldıklarını söyledi.
Gelip görmeyen herkese Ağrı’ya bir kere de olsa gelmeleri tavsiyesinde bulunan Arslan: “ Gerçekten Ağrı’yı çok beğendik. Bunu şöyle dile getirmek istiyorum. “Dağ bizim, taş bizim, doğusundan batısına vatan bizim” Ağrı tarih kokan bir şehir. İshak Paşa Sarayı’na gerçekten hayran kaldık. Buraya hiç gelmemiş insanlara mutlaka gelip görmelerini tavsiye ediyorum. “ ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?