• DOLAR
  $2.032,42
 • EURO
  $0,4204
 • ALTIN
  $29.790,74
 • BIST
  1,0409
Türk Yıldızları Ağrı’da “ay yıldızlı” gösteri uçuşu yaptı

Türk Yıldızları Ağrı’da “ay yıldızlı” gösteri uçuşu yaptı

Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi Türk Yıldızları, Ağrı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yıl dönümü, Ağrı semalarında gösteri uçuşu yaparak kutladı.

15 Nisan Ağrı’nın düşman işgalinden kurtuluş günü, kentte düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşku ile kutlandı. Kutlama etkinlikleri kapsamında Türk Yıldızları tarafından gerçekleştirilen gösteri uçuşu nefes kesti. Ağrı Millet Parkında gerçekleştirilen gösteri uçuşunu izleyen binlerce vatandaş, Türk Yıldızları’nın gökyüzünde Ay-Yıldız çizdiği anları, cep telefonları ile görüntülemek için bir birleri ile yarıştı.

‘Bu memlekette gözü olanların gözlerini oyacağız’

Ağrı Valisi Osman Varol ve vatandaşlarla birlikte gösteri uçuşunu izleyen Ağrı belediye Başkanı Savcı Sayan yaptığı açıklamada: “ Bu gün Ağrı ilimizin 104. Kurtuluş yıl dönümü. Çeşitli etkinliklerle kutladık. Çok güzel etkinliklerimiz oldu. Türk Yıldızlar gösteri uçuşu yaptı. Bura da halkımızla birlikte bayramımızı coşku ile kutladık. Tabi ki bu bayram bizim için çok önemli. Dedelerimizin, atalarımızın bize bu toprakları hangi şartlar altında kazandıklarını her yıl tekrarlayarak kutluyoruz. Geleceğimiz için bir gösterge oluyor. Bizim için tarihi bir ders oluyor. Biz o mirası başkalarına kaptırmamak için mücadelemize devam ediyoruz. Onlar nasıl mücadele edip bu güne kadar getirdi ise bizde bundan sonra götürmeye çalışıyoruz. İnşallah hep birlikte bu memleketi daha nice yıllara taşıyacağız. Kuşa kurda yem etmeyeceğiz. Bu memlekette gözü olanların gözlerini oyacağız.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?