• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TEMA Vakfı Ağrı için bir arada

TEMA Vakfı Ağrı için bir arada

Tema Vakfı Ağrı İl Temsilciliği ve ilçe sorumluları yeni dönem çalışmalarını konuşmak üzere bir araya geldi.

Önceki dönemin değerlendirilmesi ile başlayan toplantı, Ağrı ilinde devam eden projelerin gündeme alınmasıyla devam etti.

Tema Vakfı Ağrı İl Temsilcisi Doç. Dr. Ahmet Akçay başkanlığında gerçekleşen toplantıda Patnos İlçe Temsilcisi Mesut Çelik ile Diyadin İlçe Sorumlusu Adil Can Güldü dekatıldı. Toplantıda Tema Vakfı’nın çalışma sahaları arasında yer alan başta savunuculuk olmak üzere ağaçlandırma, kırsal kalkınma, iklim değişikliği politikaları konuşuldu. Vakıf gönüllülerin de yer aldığı toplantıda Ağrı ili için önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar da ele alındı. Karşılıklı fikir alışverişi ile ilimizin çevresel sorunlarına yönelik yapılabilecek faaliyetler tartışıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tema Vakfı Ağrı İl Temsilcisi Doç. Dr. Ahmet Akçay, Ağrı İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Eko Ağrı projesine destek verdiklerini belirterek bu kapsamda ortaokul ve liselerde “İklim Değişikliği” konulu seminerler vereceklerini belirtti. İl Merkezi ile ilçelerde 40’a yakın okulda Tema Vakfı Eğitim Programlarını uyguladıklarını belirten Akçay, programlarda gönüllü olarak yer alan öğretmenlere teşekkür ederek bu programlar aracılığıyla okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde yer alan öğrencilerin çevre okuryazarlık becerilerinin geliştirileceğini dile getirdi. Toplantıda yer alan gönüllülere teşekkür mektupları ve gönüllü rozetlerinin dağıtılması ile toplantı sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM