• DOLAR
  $2.005,43
 • EURO
  $0,4129
 • ALTIN
  $29.531,00
 • BIST
  1,0408
Soğuktan suları donan vatandaşlara itfaiyenin su servisi devam ediyor

Soğuktan suları donan vatandaşlara itfaiyenin su servisi devam ediyor

Ağrı’da üç gün boyunca aralıksız yağan kar yağışının ardından soğuk hava etkisini gösteriyor. Soğuk hava ile birlikte suları donan vatandaşlara itfaiye su taşıyor
Ağrı’da kar yağışının ardından eksi 30 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı, kentte yaşamı olumsuz etkiliyor. Özellikle kentin dış mahallelerinde geçimini hayvancılıkla sağlayan vatandaşlar, suları donduğu için zor anlar yaşarken vatandaşların su ihtiyacını karşılamak amacıyla Ağrı Belediyesi İtfaiye ekipleri, vatandaşlara su taşıyor.
Ağrı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan vatandaşlardan Mehmet Satılmış yaptığı açıklamada kar yağışının ardından etkisini arttıran soğuk hava nedeni ile şebeke sularının donduğunu belirterek hayvalarını sulayamadıkları için zor anlar yaşadıklarını söyledi.
Ağrı Belediyesi İtfaiye ekiplerinin hergün düzenli olarak kendilerine su taşıdığını ifade eden Satılmış, ” Ağrı’da kar etkisini çok fazla gösteriyor. Havalar oldukça soğudu. Memleketimiz çok soğuk. Soğuk hava yüzünden sularımız dondu. Sular donduğu için akmıyor. Hayvancılık yaparak geçimimizi sağlıyoruz. Böyle oluncada hayvanlarımızı sulayamıyoruz. Bu sorunumuzu itfaiye sayesinde çözmeye çalışıyoruz. Allah onlardan razı olsun. Her gün düzenli olarak bize su getiriyorlar. Allah kendilerinden razı olsun. İki metreye yakın kar yağdı burda. Havalar oldukça soğuk.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?