• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Rektör Karabulut: “4 Bin Öğrenci Kardeşimizi Bu Yıl Ağrı’ya Bekliyoruz”

Rektör Karabulut: “4 Bin Öğrenci Kardeşimizi Bu Yıl Ağrı’ya Bekliyoruz”

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Kardelen TV’de yayınlanan Analiz Programı’na canlı yayın konuğu olarak katıldı

Karabulut programda, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine bu yıl 4 bin yeni öğrencinin geleceğini söyledi.

Üniversite tercih döneminde öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtlayan ve Üniversiteyi anlatan Prof. Dr. Karabulut, “Ağrı güvenli ve huzurlu bir şehir, öğrenci kardeşlerim hiç çekinmeden Ağrı’yı ve üniversitemizi tercih etsinler. Ağrı’da yurt ve ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Kız ve erkek öğrencilerimiz için il merkezi ile Patnos ve Eleşkirt ilçelerinde Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlar bulunmakta, Doğubayazıt’ta ise Eylül ayı itibariyle KYK yurdu hizmet vermeye başlayacaktır” diye konuştu.

Öğrencilere, tercihlerin son saatine kadar okumak istedikleri bölüm ve üniversiteleri iyi araştırmaları tavsiyesinde bulunan Prof. Dr. Karabulut, öğrencilerin üniversite ve şehir tercihinden öncelikle başarılı olabilecekleri ve kolay iş imkânı bulabilecekleri bölümleri tercih etmelerinin çok daha önemli olduğunu vurguladı.

Öğrencilerin, Üniversitede hareketli ve sosyal bir yaşam sürdürdüklerine dikkat çeken Prof. Dr. Karabulut, “Öğrenci Yaşam Merkezimizde, öğrenci kardeşlerimizin ihtiyacını karşılayacak birçok işletme bulunmaktadır. Öğrenci kulüplerimiz aktif bir şekilde faaliyetlerine devam etmekte ve birçok etkinlik düzenlenmektedir. Biz de Üniversite yönetimi olarak öğrencilerimize gerçekleştirmek istedikleri her türlü etkinlikte destek olmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Karabulut, öğrenci merkezli bir eğitim anlayışına sahip olduklarını ve öğrencilerin istedikleri zaman rektöre ulaşabildiklerini belirtti. Karabulut, öğrencilere İbrahim Çeçen (IC) Vakfı tarafından başarı, destek ve yemek bursu imkânı sağlandığını kaydetti.

Son olarak 2021-2023 eğitim ve öğretim yılında Üniversitenin doluluk oranının yüzde 100 olduğunu anımsatan Prof. Dr. Karabulut, “Bu yıl 462 uluslararası olmak üzere 4 bin 462 öğrenci kontenjanımız bulunmaktadır. Yeni gelecek öğrencilerimizle birlikte 16 bin öğrenci sayısına sahip olacağız. Tüm öğrencilerimize şimdiden yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM