• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Patnos Yüzme Havuzu’nda İlk Kulaçlar Atıldı

Patnos Yüzme Havuzu’nda İlk Kulaçlar Atıldı

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Patnos ilçesinde yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzu hizmete girdi.

25 metre uzunluğunda, 12.5 metre eninde,1.50 derinliğinde ve 5 kulvarlı modern bir yapıya sahip spor kompleksi şeklinde tasarlanan Patnos Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda; Erkek ve Kadın Soyunma odaları ve duşları, Engelli Soyunma odaları ve duşları, Antrenör odası, teknik oda ve mekanik tesisatların olduğu birimler bulunuyor.

İlk kurs gününde minik kursiyerlerle tek tek ilgilenen Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai DİN ; “Tesisimiz başta çocuk ve gençler olmak üzere tüm Patnos halkına hizmet verecek.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak spor ve sporcuların her zaman yanında olduk. Gençlik ve Spor Bakanlığımız Ağrı’da spor alanında başarılı yatırımları ve projeleri hayata geçirdi. Patnos Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz da bu kapsamda önemli yatırımlarımızdandır.

Bu tesis ile çocuklarımız yüzme öğrenirken, yetenekli olanları da ortaya çıkarıp şampiyon sporcular yetiştirmek istiyoruz” diye konuştu.

Geleceğin Şampiyon Yüzücüleri Çok Mutlu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Patnos ilçesinde yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzu hizmete girdi.

Patnos’ta büyük bir heyecanlı ilk kulaçları atan geleceğin şampiyon yüzücüleri alanında uzman antrenörlerin gözetiminde ilk eğitimlerini aldı.

Havuzun açılmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirten sporcular, inşallah buradan alacağımız eğitimlerle şampiyon olacağız dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM