• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öğrencilerin iyilikle doldurduğu koliler deprem bölgesine doğru yola çıktı

Öğrencilerin iyilikle doldurduğu koliler deprem bölgesine doğru yola çıktı

Ağrı’da Valilik öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kızılay Ağrı Şubesi iş birliği il hayata geçirilen “Bir Sınıf Bir Koli” projesi ile toplanan yardımlar depremin etkilediği Kahramanmaraş’a doğru yola çıktı.

Ağrı’da geçen yıl başlatılan “Bir Sınıf Bir Koli” projesi bu Ramazan ayında da sürüyor. Proje kapsamında okullara dağıtılan koliler, öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin destekleriyle çeşitli gıda malzemeleri ile dolduruldu. Sınıflardan toplanmaya başlanan koliler ilk olarak, tırlarla Kahramanmaraş’a gönderildi.

‘2 bin adet gıda kolimizi yola çıkaracağız’

Bu yıl toplanan yardımların Ağrı’daki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra depremin etkilediği illerdeki ihtiyaç sahiplerine de ulaştırılacağını dile getiren Kızıly ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı yaptığı açıklamada: “ Bu projemizi biliyorsunuz ki önceki yıllarda başlatmıştık. Bu Ramazan ayında da Sayın Valimizin öncülüğünde milli eğitim müdürlüğümüzle birlikte sürdürmeye devam ediyoruz. Malumunuz yaşanan felaketlerden sonra ülke olarak zor günler geçiriyoruz. Hep birlikte el ele bu zor günlerin üstesinden geleceğiz inşallah. Bundan dolayı bu yıl Ramazan ayında deprem bölgelerindeki kardeşlerimizi de projeye dahil ettik. Gerçekten Ağrı’da öğrencilerimizin, velilerimizin ve her kesin aşırı bir duyarlılığı var. Kolileri kısa sürede doldurdular. İlk kolilerimizi topladık. Topladığımız yardımları tırlara yükledik. İlk olarak proje kapsamında toplanan kolileri deprem bölgelerine  göndermeye başladık. Bu kapsamda İlk ilimiz Kahramanmaraş, ikinci ilimiz ise Adıyaman olacak. Şu ana kadar 2 bin adet gıda kolimizi topladık ve yola çıkaracağız. İlimizdeki okulların tamamı çok yoğun bir destek veriyor. Geri kalan kolilerimizin bir kısmını da yine ilimizdeki depremzedelere ve ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtacağız. Depremin yaralarını el birliği ile saracağız. Allah kardeşliğimizi daim eylesin herkesten razı olsun.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM