• DOLAR
  $2.964,3800
 • EURO
  $0,9390
 • ALTIN
  $43.026,4200
 • BIST
  1,1721
Milli Forma için hazırlıklarını eksi 30 derece soğuk havada sürdürüyorlar

Milli Forma için hazırlıklarını eksi 30 derece soğuk havada sürdürüyorlar

Ağrı Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki kayaklı koşu takımı sporcuları, milli takıma seçilebilmek için eksi 30 dereceye kadar düşen soğuk havalara rağmen hazırlıklarını sürdürüyor.
Ağrı’daki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün kayaklı koşu takımı sporcuları, kışın eksi 30 derecenin altına inen soğuk havalara rağmen, karla kaplı alanlarda antrenman yaparak yapılacak ulusal ve uluslararası yarışlara hazırlanıyor. Her gün düzenli olarak zorlu hava koşullarına rağmen doğada çalışmalarını aksatmayan sporcuların saç ve sakallarının buz tutması verdikleri emeği gözler önüne seriyor.
‘Erzurum’da toplam 18 madalya aldık’
Sporcuların yaptığı hazırlıkları yerinde görmek ve onlara destek olmak için antrenman alanına gelen Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Cemil Budak yaptığı açıklamada: “ Bizim şu anda burada antrenman yapan milli sporcularımızın yanı sıra altyapı v orta düzey sporcularımız da var. Şu anda Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyorlar. Erzurum’da 1. Etap yarışları bitti. Orada birçok derece alan sporcularımız oldu. Orada toplamda kızlar ve erkeklerde 18 madalya aldık. Geçenlerde Bolu Gerede’de Balkan Şampiyonası yapıldı. Orada kızlarımızdan biri 2. Biri de 3. Oldu. Bunlar bizim için çok büyük başarı. Soğuk hava ve zorlu doğa şartları bizi yıldırmıyor. Sporcularımız her alanda her şartta çalışmalarını sürdürüyor. Bizde elimizden geldiği kadar Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak sporcularımıza katkı sunmaya çalışıyoruz. Aslında kayaklı koşunun özünde soğuk hava var. Sıcak havada antrenman yapma şansını bulamazsınız. Devamlılık esastır. Bu branş da zor bir branştır. Sporcularımız zaten antrenman esnasında ısınıyorlar. “ dedi.
‘Her alanı pist olarak kullanıyoruz’
Ağrı’da şu an için sporcuların çalışması için bir tesisin olmadığını ve Ağrı’ya yeni bir tesis kazandırılması için Valilik öncülüğünde çalışma yapıldığını kaydeden Budak: “Önemli olan antrenman sonrası sporcularımızın sağlığını koruyacak bir barınma tesisinin olması. Ama şu anda burada öyle bir tesisimiz yok. Kayaklı koşu için bizde her yeri pist alanı olarak kullanıyoruz. Şu an olduğu gibi doğadayız. Sporcularımızı kurumumuzun araçları ile taşıyoruz. Onların sağlıklı bir şekilde çalışmalarını sürdürmeleri için bütün imkânlarımızı kullanıyoruz. İnşallah ilerleyen zamanda bir projemiz var. Bu proje ile Eleşkirt Kayak Tesislerinde Sayın Valimizin de desteği ile kamp eğitim merkezi kurmayı düşünüyoruz. Bu projemizi hayata geçirirsek sporcularımıza daha iyi bit imkân sağlamış olacağız. Sporcularımızda daha iyi bir verim alacağız. Şu an bu şartlarda zorlanıyoruz. Onun için elimizden gelen imkânları sağlamaya çalışacağız ve sporcularımızla daha önemli başarılar elde edeceğiz. Şu an için sporcularımız Bolu Gerede de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası ve Milli Takıma seçilmek için hazırlanıyor. Bunun yanında şu an Almanya’da dünya şampiyonasında Milli Takım’da bizi temsil eden sporcularımız var” şeklinde konuştu.
‘Bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum’
Doğada zorlu şartlarda antrenman yapan Milli Sporculardan Cihan Kartal da her türlü şartta hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek: “ Milli Takım sporcusuyum. Daha önce 2018 yılında Sırbistan’da düzenlenen Balkan Şampiyonasında 2. Oldum. Birçok yarışlarda yarıştım. Çalışmalarımızı şu an zor şartlar altında soğuk havada antrenörlerimizin gözetiminde sürdürüyoruz. Yeni başarılar için çalışıyoruz. Çoğu zaman yüzümüz kirpiklerimiz buz tutuyoruz. İnşallah emeklerimizin karşılığını başarılı olarak alırız. Üşüyoruz ama alışığız. Daha önceki yıllarda da çalışmalarımızı devam ediyoruz. Pandemi sürecinde de hazırlıklarımızı devam ettirdik. Şu anki hedefim Avusturya’da düzenlenecek Gençler Dünya Şampiyonasında yarışma ve ülkemizi bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek” ifadelerini kullandı.
‘Başarıya odaklandığımız için soğuk bize işlemiyor’
Sporculardan Seher Kaçmaz da “ Birçok ulular arası yarışta derecelerim oldu. Şu an hedefim 2022 Kış Olimpiyatlarında başarılı olmak. Zorlu şartlarda soğuk havaya rağmen hazırlanıyoruz. Amacımız ilimiz ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek. Soğuk hava bize engel olmuyor. Hedeflerimize odaklandığımız için soğuk bizi etkilemiyor.” Diye konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?