• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Memleket Partisi Ağrı milletvekili adayları sahaya indi

Memleket Partisi Ağrı milletvekili adayları sahaya indi

Memleket Partisi, 14 Mayıs Genel Seçimler öncesi düzenlediği iftar yemeğinde Ağrı Milletvekili adaylarını tanıttı

Kentteki özel bir restoranda düzenlenen iftar yemeğinde, Memleket Partisi İl Başkanı Maksut Kösedağ, milletvekili adayları Cenap Daştan, Sedat Oğur, Hasan Polat, Ersin Avşar, partililer ve basın mensupları katıldı.

İftar yemeğinden sonra yaptığı konuşma ile partisinin Ağrı milletvekili adaylarını tanıtan İl Başkanı Maksut Kösedağ, amaçlarının kent siyasetine yeni bir soluk getirmek olduğunu belirterek, seçimde en az bir milletvekili ile Ağrı’yı temsil etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

İl Başkanı Kösedağ’dan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Memleket Partisi Ağrı 1.sıra Milletvekili Adayı Cenap Daştan ise: “  Bu gün 14 Mayıs 2023 seçimler öncesi adaylarımızı tanıtmak amacıyla bir araya geldik. Aynı zamanda Ramazan ayının da son günü. Son iftarımızı da birlikte yapmanın mutluluğunu yaşadık. Ben uzun yıllar sendika başkanlığı yapmış, 12 kamu personeli olarak görev yapmış bir kardeşinizim ve Ağrılıyım. Bu dönem 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinin memleketimiz için önemli ve kıymetini bilerek Memleket Partisi’nden aday oldum. İnşallah hemşerilerimiz uygun gördükleri takdir de bu yolda genç bir kardeşiniz olarak hep birlikte yürüyeceğiz. Hep birlikte memleketimize kazandıracağız. Kıymetli dostlar malumunuz biz 81 ilden bir tanesiyiz. Bu ilimiz ne yazık ki diğer 80 ilden daha az yatırım alan, daha az gelişmiş ilerin başında yer alıyor. Özellikle sağlık, istihdam, gelişmişlik düzeyi açısından Ankara’dan, büyük millet meclisinden en az yatırımı alan ildir. Biz iddialıyız bu konuda. Memleketin idaresi açısından bir milletvekilinin görevi ne ise onunla ilgili koşturmaya, kentimizin bütün sivil toplum kuruluşlarını, ticaret odamızı, kentin bütün dinamiklerini bir araya getirmek amacındayız. Bu şekilde hem biz kazanacağız hem de Ağrı siyaseti yeni bir yol kazanmış olacak. Memleketimiz de kalkınacak. Bundan sonra ki süreçte memleketimiz Cumhuriyet’in ilk 100 yılını kaybeden illerden oldu ama inşallah bizimle birlikte yeni 100 yılı kazanan illerden olacak. İstiyoruz ki memleketimiz bilimle, ilimle haşr olsun. Gelişmiş ülkelerdeki gibi dünya üzerindeki ticaretinde hak ettiği payı alsın. Biz ülke olarak bunların gerisinde kaldığımız için şu an sıkıntı yaşıyoruz. Eğer biz memleketin selameti açısından doğru yol izlemezsek daha da sıkıntılı günler bizleri bekliyor. Bu gün Dolar kurunun geldiği seviye ve enflasyon ortada. Avrupa ülkelerinin tamamının toplamındaki enflasyonun iki katını yaşıyoruz şu anda. Bunun böyle devam etmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu sorunluların çözüm noktası olarak da diğer partilere göre en doğru kararın Memleket Partisi olduğunu düşünüyoruz. Artık sığ konuları konuşmayı bırakıp, gerçek sorunlarımızı konuşmalıyız. Bu sorunlarımızın çözümü Genel Başkanımı Muharrem İnce’nin ortaya koyduğu yol ile mümkündür. Ben buradan hemşerilerime söylüyorum.  Gerçekten bunun dışında da bir çözüm de yoktur. Siyasi partilerin son dönemde neye rant sağladıklarını görüyoruz. İnsanların, memleketimizin geleceğine dair planlarından ziyade seçim kazanma planları üzerinde en çok efor ve enerji sarf ediyorlar. Niyetimiz bu değildir. Niyetimiz, inşallah memleketimizin bu 100 yılda doğru adımlarla geleceğini temin etmesidir.  ” Dedi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM