• DOLAR
  $3.402,1300
 • EURO
  $1,0866
 • ALTIN
  $47.026,1800
 • BIST
  1,1806
Küpkıran Kayak Merkezi’nde pistler kayakseverlere açılıyor

Küpkıran Kayak Merkezi’nde pistler kayakseverlere açılıyor

Ağrı’da bulunan ve bu yıl pistleri yenilenerek büyütülen Küpkıran Kayak Merkezi’nde, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile pistler kapatıldı.
Doğu Anadolu Bölgesi genelinde etkili olan kar yağışı ile birlikte Ağrı’da bulunan ve bu yıl pistleri yenilenerek büyütülen Küpkıran Kayak Merkezi’nde, kar kalınlığı istenilen seviyeye ulaştı. Yeni sezonda gece kayağınında yapılabilceği Küpkıran Kayak Merkezi’nde sokağa çıkma kısıtlamaları nedeni ile haftasonu pistler kayakseverlere kapatıldı.
Küpkıran Kayak Merkezi İşletme Sahibi Ali Yılmaz yaptığı açıklamada, kayak merkezindeki yeni sezon hazırlıklarının tamamlandığını ve kar yağışının ardından kayak yapılabilmesi için kar kalınlığının istenilen seviyeye ulaştığını söyledi.
Hafta sonu koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile talep olmasına karşın pisti kaapattıklarını belirten Yılmaz, haftaiçi salı günü gece kayağı ile yeni sezonu açacaklarını ifade etti. Yılmaz ayrıca, yeni sezon da Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) sağladığı 2 milyon liralık destekle Valilik ve İl Özel İdaresi tarafından kayak merkezinin daha modern bir hale getirildiğini aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?