• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Köy çocuklarına hediyeler götürüp ücretsiz tıraş ediyorlar

Köy çocuklarına hediyeler götürüp ücretsiz tıraş ediyorlar

Ağrı’da hayırsever Hatice ve Lütfü Yiğit çifti ile bir grup gönüllü kuaför, hayırseverlerden topladıkları çeşitli hediyeleri köy çocuklarına ulaştırıp, çocukları ücretsiz tıraş ediyor.
Ağrı Gençlik ve Spor il müdürlüğünde mimar olarak çalışan Lütfü yiğit ile Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hemşire olarak çalışan eşi Hatice Bolat Yiğit, 4 yıldır görev yaptıkları Ağrı’da, iki yıldır gerek hayırseverlerden aldıkları gerekse kendi imkanları ile aldıkları çeşitli hediyeleri bu güne kadar Ağrı genelinde 75 köy okulundaki binlerce öğrenciye ulaştırdı.
Bu yılda köy çocukları için çalışmalarını sürdüren Yiğit Çifti, Ağrı’da kuaför olan bir grup gönüllü kuaförle köy okullarındaki çocuklara topladıkları çeşitli hediyeleri ulaştırarak, çocukları ücretsiz tıraş ediyor.
Başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilk olarak Ağrı’nın Eleşkirt ilçesine bağlı Yanıkdere köyündeki 45 öğrenciye çeşitli hediyeler ulaştırıp ücretsiz bir şekilde kendilerini tıraş ettiklerini belirten Lütfü Yiğit, amaçlarının çocuklara yardım etmekten ziyade, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek olduğunu söyledi.
‘Bana cennet nedir? Diye soracak olursanız, “çocukların gözündeki mutluluğu görmek” derim.’
Eşi ile birlikte çocuklar için yaptıkları her türlü faaliyetten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Lütfü Yiğit: “Ağrı gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde mimar olarak çalışıyorum. Yaklaşık iki yıldır köy okullarındaki çocukları mutlu etmek için çalışma arkadaşlarımız ve eşimle birlikte böyle faaliyetler yapıyoruz. Bu gün köy okullarındaki çocuklar için ülkemizin farklı yerlerinden çeşitli hediyeler geldi. O hediyeleri getirirken de burada 4 yıldır tıraş olduğum kuaför arkadaşlarımızda köy okullarındaki çocukları tıraş etmek istediklerini söylediler. Birlikte gelip çocukların hediyelerini vererek, çocukları tıraş ettiler. Bu gün bu köyümüzde 45 öğrencimiz var ve tamamı tıraş edilecek. Amacımız aslında burada çocuklara yardımlar ulaştırmaktan ziyade çocuklarımızın yalnız olmadığını ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek. Çocukların mutluluğu gerçekten çok önemli. Bana cennet nedir? Diye soracak olursanız, “çocukların gözündeki mutluluğu görmek” diye cevap veririm.” dedi.
‘Herhangi bir yardım kuruluşu değiliz’
Kendisinin Kahraman Maraşlı eşinin ise Samsunlu olduğunu belirten Hatice Bolat Yiğit ise 4 yıldır görev yaptıkları Ağrı’da gönüllü olarak köy çocuklarına çeşitli hediyeler ulaştırmaya çalıştıklarını belirterek: “Eşimle birlikte yaklaşık 4 yıldır Ağrı’dayız ve şu ana kadar 75 köy okulundaki çocuğumuza ulaştık. Herhangi bir yardım kuruluşu değiliz. Tamamen kendi imkanlarımızla ve çevremizde yardım yapmak isteyen insanların katkıları ile çocuklarımızı mutlu etmeye çalışıyoruz. Bu günde Kuaför arkadaşlarımızla birlikte köy okullarındaki çocuklarımızı mutlu etmeye çalıştık. Oğlumuz Timur’da burada en küçük gönüllümüz.” İfadelerini kullandı.
‘27 yıllık meslek hayatımda en mutlu olduğum an bu an oldu’
Yiğit çifti aracılığı ile gittikleri köylerdeki çocukları ücretsiz tıraş eden kuaför Ramazan Çur’da, Ağrı’nın en ücra köy okuluna bile gideceklerini kaydederek: “ Biz Lütfü Bey ile birlikte köy çocuklarını mutlu etmek istedik. Sosyal sorumluluk düşüncesi kapsamında arkadaşlarımızla birlikte böyle bir karar aldık. Bu gün bu köy okulundaki 45 öğrenci ile başladık. İnşallah Ağrı’nın en ücra köy okuluna bile gideceğiz. Ulaşmadık öğrenci bırakmayacağız. Çoğu imkanların kısıtlı olmasından dolayı berbere gelemiyor. Çok mutlu olduk böyle bir iş yaptığımız için. Çok uzak olan köylerimizde çok ihtiyacı olan çocuk var. 27 yıldır kuaförlük yapıyorum. En mutlu olduğum an bu an oldu” diye konuştu.
‘Sanki saçlarıma masaj yapıyorlar gibi his ettim’
Aldıkları hediyelerle büyük mutluluk yaşayan çocuklardan 3. Sınıf öğrencisi Sümeyye Kılıçaslan: “Çok güzel oldu. Bizlere hediyeler verdiler ve arkadaşlarımızı tıraş edip, saçlarımızı taradılar. Hiç acımadı. Sanki saçlarıma masaj yapıyorlar gibi his ediyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum” ifadeleri ile Yiğit Çifti ve kuaförlere teşekkür ederken, bir diğer çocuk Azat Demir ise şunları söyledi:
“ 2. Sınıfa gidiyorum. Abiler ablalar geldiler. Bizi tıraş edip, bizlere birçok hediye getirdiler. Çok sevindik. Çok mutlu olduk. İlk defa okulumuza berber geldi.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM