• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kızılay bu bayramda da çocukları unutmadı

Kızılay bu bayramda da çocukları unutmadı

Ağrı’da Kurban Bayramı öncesi çalışmalarını sıklaştıran Kızılay Ağrı Şubesi ekipleri ve gönüllüleri her bayram olduğu gibi bu bayramda da çocukları unutmadı

“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla Kurban faaliyetlerini başlatan Kızılay Ağrı Şubesi, İl merkezi ve ilçelerde mağazaya getirilen çocukların beğendikleri kıyafetleri, kendilerine bayramlık hediyesi olarak aldı. Bayramlıklarını alan çocuklar büyük mutluluk yaşadı.

‘Çocuk gülerse dünya güler’

Her bayram olduğu gibi bu bayramda da çocukların, bağışçıların katkıları ile Kızılay Gönüllülerinin desteği ile bayramlıklarını aldıklarını ifade eden Kızılay şube Başkanı Orhan Tatlı, bayram öncesi yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada; “Bir çocuk için bayramın çok derin anlamları olduğunu biliyoruz. Bayramlar bizlerden çok çocuklar için vardır. Çünkü en çok çocuklar bayramları sever ve bayramların gelişini dört gözle bekler. Bayramlarda en çok çocukları sever. En çok onlar mutlu olur. Gördükleri ilgi karşısında. Aldıkları bayramlıklar ile çok mutlu olurlar. Ki hepimizde çocuk olduk. O anları yaşadık. Onları da çok iyi anlıyoruz. Hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük bir mutluluk da yoktur bizim için. Bu yüzden bizler Kızılay olarak her bayram özellikle yetim ve öksüz çocuklarımızın bayram sevincine ortak olmak onların neşesi ile neşelenmek için Bayramlık kıyafet dağıtım programı yapıyoruz. Bu bayram da bağışçılarımızın desteği ile 250 çocuğumuzun baş uçlarına koyacakları bayramlıkları onlara hediye ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki Bayram çocukların gülüşünde saklıdır. İl Merkezimiz ve ilçelerimizden gelen çocuklarımıza ekiplerimiz ve gönüllülerimiz eşliğinde bayramlık kıyafetlerini aldılar. Allah katkı veren herkesten razı olsun.” dedi.

Bayramlık kıyafetini alan çocuklar, büyük mutluluk yaşarken Kızılay’a ve gönüllülere teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM