• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Harita Mühendisleri sorunlarını konuştu

Harita Mühendisleri sorunlarını konuştu

Ağrı’da görev yapan Harita Mühendisleri, sahada karşılaştıkları sorun ve sıkıntıları çözüme kavuşturmak amacıyla düzenlenen toplantıda bir araya geldi

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ağrı İl Temsilciliği tarafından organize edilen toplantıya, Erzurum Tapu Kadastro Bölge Müdürü Hakkı Yetişir, Ağrı Kadastro Müdürü Mehmet Doğan, Erzurum Harita Mühendisleri Odası Bölge Temsilcisi Sercan Aksoy, Erzurum Tapu Kadastro Bölge Müdürü Yardımcısı Mehmet Kocabaşılar, Ağrı Belediyesi İmar İşleri Müdürü Yavuz Uludağ, Ağrı İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel Dönüşüm Müdürü Aydın Andiç, Patnos İmar İşleri Müdürü Fuat Karancı ve Teknik Ekibi, Tutak Belediyesi İmar İşleri Müdürü Sedat Kılıç ve ilde görev yapan Harita Mühendisleri katıldı.

Kentte bulunan özel bir restoranda düzenlenen toplantıda harita mühendisleri ile muhatap oldukları kurum temsilcileri, sahada yaşadıkları sorun ve sıkıntıları anlatarak, çözüm konusunda atılması gereken adımlar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Toplantıya ilişkin konuşan Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ağrı İl Temsilcisi Ergün Polat, mesleki denetimlerin yapılması ve meslek sorunlarının ivedilikle çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Polat, “ Mesleki denetimin yapılması ilgili idarelerin bu konuları dikkate alması gerekiyor. Böylece ilimizdeki mühendislik hizmetlerinin daha kaliteli ve çözüme yönelik olacağını düşünüyoruz. Harita mühendisleri olarak genel yaşadığımız sorun, fiyat ve yerel idarelerin farklı uygulamalarda bulunması. Fiyat istikrarının ve yapılan teknik işlerin doğru ve fen kurallarına uygun olarak yapılması için yerel yönetimlerin harita mühendisleri odası ile birlikte bir meslek standardı oluşturması ve mesleki denetimlerin yapılması gerekmektedir. Ayrıca Ağrı’da mevcut imar sorunlarının bir an evvel giderilmesi gerekiyor. Yeni alanların da imara açılması gerekiyor. Böylece faiş arsa fiyatları ve konut fiyatları ile karşılaşmamış oluruz.  Daha düzenli yaşanabilir ve teknik açıdan daha sağlıklı yaşam alanları oluşturabiliriz. Bu konularda gerek planlama gerek teknik destek ve mühendislik hizmetleri olarak yerel yönetimlerle birlikte çalışmaya hazırız.” Dedi.

Erzurum Tapu Kadastro Bölge Müdürü Hakkı Yetişir ise gerçekleştirilen toplantının oldukça faydalı olduğunu ve sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapılması için gerekli çabayı göstereceklerini kaydetti.

Program çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM