• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘’GUHERİNA BAJARAN’’ EKİBİ AĞRI’DA

‘’GUHERİNA BAJARAN’’ EKİBİ AĞRI’DA

TRT Kürdi ekranlarında yayımlanan ‘Guherina Bajaran’ isimli programın 22. bölümünü çekmek için TRT İç Yapımlar ekibi Ağrı’da
Yapım ve Yönetmenliğini Mevlüt Aydın ve Ayşe Banu Bozkurt Doruk, sunuculuğunu Gazeteci Fatih Orhan, Kameramanlıklarını Ömer Demirci, A. Aytekin Kabadere ve Sinan Aydoğan, Program Danışmanlığını Rıdvan Atabey ve ulaşım Sorumlusu Metin Çayırtarla’nın yer aldığı TRT ekibi hummalı bir şekilde çekimlerini sürdürüyor. ‘Değişen Şehirler’ programı bölgede birçok şehirde çekimler yapmaya devam ediyor. Şimdi de Ağrı’da program çekimlerine başladı. Programı her Pazartesi günü saat 18:25’’de TRT Kürdi ’de ekranlara geliyor.
AĞRI’YA ÖZEL ÇEKİMLER YAPILIYOR
22. bölümünün çekileceği Ağrı’da son dönemlerde değişen yüzler ele alınıyor. Program Sunucusu Gazeteci Fatih Orhan yaptığı açıklamada ‘’ Bölgenin bir evladı olarak önemli gelişmeleri ve değişmeleri görüyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı. Yönetmen ve yapımcı Mevlüt Aydın ise yaptığı açıklama da; ”Ağrı tarihi ve kültürü günümüze taşıyan Medeniyetler şehri, birçok tarihi ve doğa güzellikleri ve misafirperver halkı ’’ ile kendine hayranlık bırakan çok güzel bir şehir. Son dönemlerde en çok ilerleme kaydeden şehirlerden biri. Bizim programın içeriğini en güzel yansıtacak illerden birisi de Ağrı’dır. Değişimleri ve gelişimleri yakından takip ediyoruz. Her Pazartesi akşam 18.25’de TRT Kürdi kanalında yayımlanan Değişen Şehirler ve Hikâyeleri adlı programımızda 2002-2022 yılları arasında Şehirlerimizdeki değişimleri ve gelişmeleri çekiyoruz. Bir hafta boyunca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Havaalanı’nı çekeceğiz. Spor, tarım, gençlik, turizm, yatırım, istihdam, eğitim, sağlık ve birçok konuyu ele alıyoruz. Çok başarılı işlere imza atıyoruz. Ağrı için özel olarak yapacağımız bölümün büyük ses getireceğine inanıyoruz.” diye konuştu.
Yönetmen ve yapımcı Mevlüt Aydın ayrıca kendilerine yapım konusunda yardımcı olan TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanlığı ve TRT KÜRDİ Kanal Koordinatörlüğü yöneticilerine ve çekimlerde yardımcı olan Kamu, kurum, kuruluşlara ve Ağrı halkına ekibi adına teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. 2002den 2022ye Ağrıda ne oldu? Şeker fabrikası küçültüldü, tuğla fabrikası kapandı, süt fabrikası kapandı, et balık kurumunun çalışmaları durdu. Ağrının 5 olan milletvelili 4e düştü. Yani göç çok arttı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM