• DOLAR
  $3.347,8900
 • EURO
  $1,0632
 • ALTIN
  $47.350,0100
 • BIST
  1,1727
Genç Kızılay’ın gönüllü gençleri yaşlıları ziyaret etti

Genç Kızılay’ın gönüllü gençleri yaşlıları ziyaret etti

Ağrı Kızılay Şube Başkanlığı’nın gönüllü gençleri, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarında evlerinden çıkamayan yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşları ziyaret ederek gıda kolisi ve çeşitli meyveler dağıttı
Ağrı’da virüsün yayılmaması için alınan önlemler kapsamında risk grubunda olan ve evden çıkamayan yaşlı ve hasta vatandaşlar, Kızılay Ağrı şube Başkanlığı’na bağlı göünüllü gençler tarafından ziyaret edildi. İhtiyaç sahibi yaşlı vatandaşları ziyaret eden gönüllü gençler, onlara gıda kolisi ve meyve dağıttı.
‘Onların hayır duasını alıyoruz’
Yaptıkları çalışmalar hakkında açıklama yapan Genç Kızılay Ağrı Başkanı Miraç Tanrıverdi, pandemi sürecinin başladığı günden itibaren alınan tedbirler kapsamında evlerinden çıkamayan yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşları düzenli olarak ziyaret edip ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirterek: “Bu gün Genç Kızılay Ağrı İl Teşkilatımızla birlikte hafta sonu evlerinden çıkamayan yaşlılarımızı ziyaret ettik. Kendilerine gıda ve meyve kolisi dağıttık. Herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sorduk. Kendilerinin hayır duasını aldık. Kendileri özellikle temizlik konusunda bizden talepte bulundular. Bizde bu isteklerini liste şeklinde düzenleyerek önümüzdeki günlerde arkadaşlarımızla birlikte evlerinde temizlik yapacağız. Bu pandemi sürecinde gönüllü arkadaşlarımızla birlikte toplumumuzun her kesimine ulaşmaya çalışıyoruz. Yaşlılarımızın yanında köy çocuklarımızıda ziyaret ediyoruz. Bu çalışmalarımızı pandemi devam ettiği sürece sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.
‘Yaşlılık maaşım var, bana yetiyor’
Gneç Kızılay gönüllülerinin ziyaret ettiği yaşlı vatandaşlardan Dileber Güneş ise Kızılay Ağrı Şube Başkanlığına bağlı gönüllü gençlerin kendilerini sürekli ziyaret ederek yardım ettiklerini kaydederek: ” Gençlerimiz bize devamlı uğruyorlar. Daha önce Kurban ve Ramazan Bayramı’nda da ziyarete geldiler. Her gelişlerinde bana bir şeyler getiriyorlar. Benyalnız yaşıyorum. Yaşlılık maaşım var. Bana yetiyor. Fazlası bana yaramaz. Fakir ve ihtiyaç sahibi insanlarımız çok. Allah onların yardımcısı olsun. Allah gençlerimizden çok razı olsun. İnşallah onlar ilerde bizim durumumuza düşmemzler. Allah kimseyi bizim durumumuza düşürmesin. Allah herkesin yardımcısı olsun. Ben şu an bütün komşularımdan be gelen arkadaşlarımızdan memnunum. Allah razı olsun onlardan” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?