• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Doğubayazıt’ta yetişen organik sebze ve meyveler ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak

Doğubayazıt’ta yetişen organik sebze ve meyveler ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak

Doğubayazıt Belediyesi, ilçede hayata geçirdiği proje ile 30 hektarlık alanda yetişen organik sebze ve meyveleri, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere satın aldı

Belediye Başkanı Yıldız Acar, İlçenin tarımsal alanda gelişmesi, sürekli üretim halinde olması açısından hem çiftçiye hem de ihtiyaç sahibi ailelere katkıda bulunmak amacıyla çeşitli projeler ortaya koyduklarını söyledi.

Başlattıkları “Tarladan Halka’’ Projesi kapsamında 30 hektarlık alanda yetişen domates, biber, kavun, karpuz vb. organik ürünleri Kadın ve Aile Hizmetleri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelleri ile beraber toplayan Acar, topladıkları ve satın alacakları ürünleri ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına taşıyacaklarını kaydetti.

“Genç Girişimciye Tohum Ve Fide Desteği Vereceğiz ’’

Acar, ilçenin çoraklıktan kurtularak tarımsal ve organik ürünler konusunda gelişmesi için yapılacak her girişimde çiftçiye fide ve tohum desteğinde bulunacaklarını dile getirerek: “ Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakılması için atılması gereken en önemli adımlardan birisi olan organik tarımın ilçemizde gelişmesi adına attığımız ve atacağımız adımlarla, hem üreticinin yanında, hem de ihtiyaç sahibi olan alım gücü olmayan vatandaşlarımıza destek olacağız. Bizler bu coğrafyada yaşayan, koca bir aileyiz. Beraber çalışalım, üretelim ve kazanalım. Toplumumuzun gelişebilmesi için sürekli üreten ve bilinçli tüketenler olalım. Bu konuda üreticiye destek olmak adına bizde elimizden geleni yapmaya hazırız. Bugün 30 hektarlık alanda yapılan hizmet ve bu üretim gerçekten takdire şayan. Umuyoruz ve inanıyoruz ki bu büyük emek, birçok insanımıza örnek olacaktır.  Ve bu konuda Musa Koç Bey’e halkım adına çok teşekkür ederim. Bunu bir örnek sayarak, adım atacak çiftçimize Doğubayazıt Belediyesi olarak fide ve tohum desteğinde bulunacağımızı buradan dile getirmek istiyorum’’  dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM