• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Diyadin’de Ziraat Bankası Şubesine siyah çelenk bıraktılar

Diyadin’de Ziraat Bankası Şubesine siyah çelenk bıraktılar

Ağrı’da, Eğitim-Bir-Sen Diyadin İlçe Temsilciliği, ilçede bulunan tek banka olan Ziraat Bankası şubesinin önüne siyah çelenk bıraktı.

Memurların, maddi kayba uğradıklarını iddia ettikleri promosyon anlaşmasının güncellenmesini isteyen sendika üyeleri, toplandıkları banka şubesinin önüne siyah çelenk bıraktıktan sonra basın açıklaması yaptı.

Üyeler adına basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Diyadin Şube Temsilcisi Mehmet Salih Adıgüzel, bankalara çalışanlar adına ödenen toplam meblağın yüzde yüzün üzerinde arttığını ifade ederek, enflasyonun gidişatı ve Cumhurbaşkanının açıkladığı temmuz zammıyla beraber en düşük memur maaşının en az 22.000 TL olacağına dikkat çekti. Bu durum göz önüne alındığında, bankaların artan ücretlerden dolayı önemli gelirler elde edeceğini belirten Adıgüzel, Eğitim Bir-Sen Diyadin Temsilciliği olarak, süreci en başından beri yakından takip ettiklerini ve gereken itirazları en yetkili makamlara ilettiklerini söyledi.

Kamu Denetçiliği Kurumu’nun da itirazın haklı olduğunu, taleplerin karşılanması gerektiği yönünde tavsiye kararı verdiğini ve bu kararın muhatap bankaya ilettiğini aktaran Adıgüzel, promosyon anlaşmasının bir an önce güncellenmesi gerektiğini ifade ederek: “Temsilcisi olduğumuz kamu çalışanları adına mağduriyet yaratan ve memurlarımızı maddi kayba uğratan promosyon anlaşmasının günün koşullarına ve memur maaşlarından kaynaklı artan banka gelirlerine oranla güncellenmesini talep ediyoruz. Taleplerimiz karşılanıncaya kadar eylemimizi sürdüreceğimizi bildiriyoruz.” Dedi.

Yapılan açıklamanın ardından sendika üyeleri, olaysız bir şekilde bankanın önünden ayrıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM