• DOLAR
  $4.107,2800
 • EURO
  $1,1061
 • ALTIN
  $63.183,3100
 • BIST
  1,1636
Diyadin’de kurulan taş ocağı hem istihdama hem de belediye bütçesine katkı sağlıyor

Diyadin’de kurulan taş ocağı hem istihdama hem de belediye bütçesine katkı sağlıyor

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Alper Balcı’nın girişimleri sonucu kurulan Taş Ocağı ve Kilitli Parke Taşı tesisleri hem istihdama hem de belediye bütçesine katkı sağlıyor
Diyadin İlçe merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Tazekent Köyü’nde çıkarılan mermer yataklarının bulunduğu alanda, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alper Balcı’nın girişimleri sonucu kurulan tesislerde, boşta kalan mermer posaları kırılarak hem asfalt hem de kilitli parke taşı alt malzemesi olarak kullanılıyor. İlk etapta ilçeden 20 kişinin istihdam edildiği tesislerde üretilen malzemeler, Diyadin’deki yolların bakım ve onarımında kullanılmasının yanı sıra diğer ilçe belediyelerine de gönderiliyor.
‘İlçe merkezindeki bütün yollarımızı hem kilitli parke taşı hem de asfalt olarak yapıp tamamlayacağız’
Tesislerdeki çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Balcı yaptığı açıklamada: “Göreve geldiğimizde gördük ki bura da boşta kalan mermer posaları var. Bunların kırıldığında asfalt alt malzemesi olacağını gördük. Bizde belediye olarak kurduğumuz tesiste bu taşları kırmaya başladık. Ayrıca kurduğumuz tesiste 20 kişilik bir istihdam sağladık. Aynı zamanda bu asfalt alt malzemesi ile kilitli parke taşı tesisimizi de kurduk. Bu taşlar çimento ile karıştırıldığında kilitli parke taşının da malzemesini oluşturuyor. Diğer belediyelerimize de bu malzemeleri göndermeye başladık. Bizim buradaki amacımız burada boşta kalan kalker ve kireç taşı denilen malzemeyi kırıp kendi yollarımızda kullanmak. Bunun içinde büyük bir özveri ile çalışan personelimize teşekkür ediyorum. Buradan çıkarılan taşlarla inşallah Diyadin ilçe merkezindeki bütün yollarımızı hem kilitli parke taşı hem de asfalt olarak yapıp tamamlayacağız. Bunun yanında diğer belediyelerimize de bu konuda yardımcı olmak için çalışmalarımız var. Tabi ilk aşamada burada bozuk olan yollarımızı bu tesis sayesinde onardıktan sonra maddi bir gelir bekliyoruz. Ama dediğimiz gibi ilk hedefimiz ilçemizde asfaltsız ve kilitli parke taşsız yollarımızın kalmaması.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?