• DOLAR
  $2.876,2000
 • EURO
  $0,9246
 • ALTIN
  $42.771,6100
 • BIST
  1,1735
Diyadin’de çocukların yüzü gülüyor

Diyadin’de çocukların yüzü gülüyor

Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alper Balcı, özel çocukları sevindirmeye devam ediyor.

Balcı’nın daha önce ilçede bulunan 212 özel çocuğa bizzat kendisinin kaleme aldığı duygu ve düşüncelerini yansıtan ” Eğer ki annen veya baban hayatta olsaydı; özlemini çektiğin, annenden veya babandan isteyeceğin şey ne olurdu? ” diyerek tamamladığı ve gönderdiği mektupların cevapları çocuklardan gelmeye devam ediyor.

Özel çocuklardan gelen mektupları okurken kimi zaman hüzünlenen, kimi zaman da tebessüm eden Balcı, bilgisayar, bisiklet, telefon, tablet, genç odası, televizyon, çamaşır makinası, oyuncak, kitap seti, kıyafet ve gibi birçok talepleri olan çocukların isteklerini, hayallerini hayırseverlerin de desteğiyle yerine getirmeye devam ediyor.

İstekleri olan çocukların yakınları ile iletişime geçerek onları İlçe Milli Eğitim binasına davet eden Balcı, burada çocuklarla tek tek ilgilenerek bir süre sohbet etti. Ardından çocuklara hediyelerini teslim ederek onları mutlu eden Balcı, çocukların eğitimi ile de ilgili gereken desteği de vermeye gayret göstereceklerini belirtti.

Balcı çocuklara hitaben yaptığı konuşmada: “ Sizlerin mektubuma yazmış olduğunuz cevapları tek tek okudum. Hepinizin ayrı ayrı hikâyeleri var. Bazı mektupları okurken çok duygulandım. Beni bir Kaymakam amcanız olarak ailenizden biri, bir abiniz olarak görürseniz beni çok mutlu edersiniz. Her birinizin ayrı ayrı hayalleri var.  Hayallerinizi gerçekleştirmenizde elimden geldiğince desteğimi vermeye devam edeceğim. İstediğiniz zaman bana ulaşa bilirsiniz. Her zaman yanınızda olduğumu bilin” dedi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Balcı ayrıca, özel çocukları sevindiren ve sosyal sorumluluk projesine destek veren hayırseverlere de teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?