• DOLAR
  $2.037,21
 • EURO
  $0,4208
 • ALTIN
  $29.878,66
 • BIST
  1,0409
Diyadin’de başlık parası kalkıyor

Diyadin’de başlık parası kalkıyor

Ağrı’nın Diyadin ilçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alper Balcı, ilçede daha önce evlenmek isteyen gençlerden alınan başlık parasının kaldırılması için çalışma başlatmıştı.
Çalışmaları sonucu kızları ile evlenmek isteyen damatlarından başlık parası almayan Garip ailesini ziyaret eden Balcı, Songül Garip ve Cenap Aslan çiftinin nişan törenine katıldı.
Nişan töreninde ailelere teşekkür eden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Balcı, burada yaptığı açıklamada normal şartlarda yasakçı zihniyete karşı olduğunu ama ilçede başlık parasını yasakladıklarını belirtti.
Başlık parasının tamamen ortadan kaldırılması için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Balcı: ” Öncelikle Aslan ve Karip ailesine çok teşekkür edederim. Başlık parası konusunda bize destek oldukları için. Diyadin Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak Diyadin coğrafyasında başlık parası ve süt parası adı altında olan herşeyi yasaklıyoruz. Bu konuda herkesin ve özellikle Diyadin’ li vatandaşlarımızın bana destek olmaya davet ediyorum. Aslan ve Karip ailelerinin özverisinden dolayı çok mutlu oldum. Genç çiftimizi nişan töreninde bulunduk, inşallah nikahını kıymayı da bana nasip olur.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?