• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Diyadin, Eleşkirt, ve Taşlıçay bu kış doğal gazla ısınacak

Diyadin, Eleşkirt, ve Taşlıçay bu kış doğal gazla ısınacak

Aksa Doğalgaz dağıtım bölgeleri arasında yer alan Ağrı’da hızla hayata geçirdiği yatırımlarla birlikte daha fazla aileyi çevreci, ekonomik ve konforlu enerji doğal gazla buluşturmaya devam ediyor.

810 kilometreye ulaşan şebekesiyle Ağrı’da 52 bin 729 aboneye hizmet verdiklerini belirten Aksa Ağrı Doğalgaz Şirket Müdürü Evren Karyağdı, “2023 yılında yapacağımız 215 milyon 637 bin TL’lik yatırımla Eleşkirt, Diyadin ve Taşlıçay ilçelerimiz bu kış doğal gaz konforuyla ısınmaya başlayacak. Yeni yatırımlarımızla eş zamanlı ilerleyen Ağrı merkez, Doğubayazıt ve Patnos’daki genişleme çalışmalarımız ise tüm hızıyla sürüyor. Tüm bu faaliyetlerimizin neticesinde bu yıl 10 bin abonemize daha çevreci ve ekonomik enerji doğal gazı ulaştıracağız” dedi.

40 bin kilometreyi bulan şebeke uzunluğuyla 5 milyona yakın abonesine çevreci, ekonomik ve konforlu enerji doğal gazı güvenle ulaştıran Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi Aksa Doğalgaz, lisans alanında yer alan Ağrı bölgesinde de doğal gaz şebekesinin yaygınlaştırılmasına yönelik altyapı çalışmalarını sürdürüyor. 52 bin 729 abonesine kesintisiz gaz arzı sağlayan Aksa Ağrı Doğalgaz, il genelinde hayata geçirdiği yatırımlarla birlikte kış aylarında kentte kömür kullanımına bağlı yaşanan hava kirliliğinin de önüne geçiyor.

‘Üç ilçemizi daha doğal gazla buluşturacağız’

Abonelerine ekonomik, güvenli ve doğa dostu doğal gazı ulaştırmak için altyapı çalışmalarına yoğunlaştıklarını belirten Karyağdı, “2023 yılında yapacağımız 215 milyon 637 bin TL’lik yatırımla Eleşkirt, Diyadin ve Taşlıçay ilçelerimiz bu kış doğal gaz konforuyla ısınmaya başlayacak. Yeni yatırımlarımızla eş zamanlı ilerleyen Ağrı merkez, Doğubayazıt ve Patnos’daki genişleme çalışmalarımız ise tüm hızıyla sürüyor. Tüm bu faaliyetlerimizin neticesinde bu yıl 10 bin abonemize daha çevreci ve ekonomik enerji doğal gazı ulaştıracağız” diye konuştu.

“Amacımız; temiz enerji kaynağı doğal gazı yaygınlaştırmak”

Karyağdı, kömürle ısınan bir evin bir yılda ortalama 4,5 ton karbon salımına neden olduğunu söyledi. Karyağdı, doğal gazın diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında daha temiz ve konforlu olduğuna dikkat çekerek, tasarruf sağladığının da altını çizdi ve doğal gazı yaygınlaştırarak şehrin hava kalitesini artırmayı amaçladıklarını belirtti.

‘Her ay 25 metreküp doğal gaz ücretsiz’

Vatandaşların en kaliteli ve güvenli şekilde doğal gaz hizmetinden faydalanabilmesi için uzman kadrolarıyla 7/24 kesintisiz hizmet verdiklerini ifade eden Karyağdı, “1 Mayıs 2023’te Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi kapsamında 2024 Mayıs ayına kadar tüketilecek aylık 25 metreküp doğal gazın devlet tarafından karşılanacağının açıklanmasıyla doğal gaza yönelik talep önemli oranda arttı. Bu miktar; sıcak su ve mutfak tüketimine karşılık gelen harcamanın neredeyse bedelsiz olduğu anlamına geliyor. Dileyen hemşehrililerimizin bu imkândan gönüllerince yararlanabilmesi için bizler de sahada süren çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

‘Bağlantı bedeli 4 taksitli’

Diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında doğal gazın bütçe ve çevre dostu olmasıyla öne çıktığını vurgulayan Karyağdı, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni abone olacak vatandaşlar için bağlantı bedeline 4 taksit kampanyamız eylül ayının sonuna kadar devam edecek. Kampanyamız kapsamında yeni doğal gaz aboneleri, doğal gaz konforundan temmuz, ağustos ve eylül ayı süresince anlaşmalı banka kredi kartlarıyla yararlanabilecekler. Ayrıca aboneler, ısınmada ithal kömüre göre 3,5 kat, elektriğe göre 4,5 kat, mutfakta yemek pişirmede ve sıcak suda tüpe göre 4,5 kat daha ekonomik olan doğal gazı evlerinin her odasında veya isterlerse yalnızca mutfakta kullanabiliyor.”

Bağlantı bedeline taksit kampanyasından anlaşmalı banka kredi kartları ile 01.07.2023- 30.09.2023 arasında yararlanılabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM