• DOLAR
  $3.054,8800
 • EURO
  $0,9490
 • ALTIN
  $43.350,5300
 • BIST
  1,1721
Denizi olmayan Ağrı’da dev balıkçı teknesi ilgi odağı oldu

Denizi olmayan Ağrı’da dev balıkçı teknesi ilgi odağı oldu

Deniz olmayan Ağrı’ya, lokanta yapılmak üzere Samsun’dan getirilen 7 metre genişliği olan 21 metre uzunluğundaki dev balıkçı teknesi ilgi odağı oldu
Ağrılı genç girişimci Ömercan Kaya tarafından Ağrı Millet Bahçesi’ndeki Taşlıçay Deresi’nde lokanta yapılma üzere Samsun’dan alınan dev balıkçı teknesi, 3 gün süren yolculukla Ağrı’ya getirildi. Deniz olmayan Ağrı’da dev balıkçı teknesini gören vatandaşlar, teknenin dereye indirilişini film izler gibi izledi. Balıkçı teknesini kafe ve lokanta yapılmak üzere Ağrı’ya getirdiklerini söyleyen genç girişimci Kaya, tekneyi gören vatandaşlardan oldukça olumlu tepkiler aldıklarını ifade etti.
‘Türkiye’nin bütün limanlarına baktık’
Nuh’un Gemisi’nden esinlenerek Ağrı’ya tekneden bir işletme açma düşüncesine kapıldığını dile getiren Kaya, düşüncesini gerçekleştirebilmek amacıyla detaylı bir araştırma yaptığını belirterek: “Ben üniversiteden yeni mezun oldum. Kendi işimi kurmak istedim. Ağrı’da güzel bir millet bahçemiz var. Bizde bunu değerlendirmek istedik. Bir değişiklik yapmak istedik. Ağrı denince Nuh’un Gemisi akla geliyor. Bizde bundan yola çıkarak böyle bir şey yapmak istedik. Bu işletmemizin adı da Nuh’un Gemisi olacak. Biz bu tekneyi almadan önce baya bir araştırdık. Türkiye’nin bütün limanlarına baktık. En son bunu Samsun’da bulduk ve aldık. 3 günlük bir yolculuk oldu. Tekneyi burada görenlerden oldukça olumlu tepkiler aldık. Halkımız baya bir ilgi gösterdi. Bu tekneyi iki katlı bir işletmeye çevireceğiz. Güzelce bir elden geçirip işletmeye uygun hale getireceğiz. Şu ana kadar yaklaşık 1 buçuk ile 2 milyonluk bir masrafımız oldu.” Dedi.
‘Ağrı için değişik bir girişim olmuş’
Deniz olmayan Ağrı’da dev balıkçı teknesini görünce şaşırdıklarını dile getiren vatandaşlardan Eyüp Ataş, teknenin Ağrı’ya renk katacağını ifade ederken bir diğer vatandaş Mehmet Bayram ise: “Bizim memleket için çok iyi bir şey. Buraya yakışır bir işletme olur. Bizim memleket için değişik bir girişim olmuş. Çok beğendik.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?