• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dağları aşıp, köylerdeki çocuklara karne hediyesi götürdüler

Dağları aşıp, köylerdeki çocuklara karne hediyesi götürdüler

Ağrı’da başlattığı çalışma ile hayırseverlerden topladığı çeşitli hediyeleri köylerdeki çocukları sevindirmek amacıyla çocuklara ulaştıran Mimar Lütfü Yiğit İle İzmir İyilik Bulaşıcıdır Derneği gönüllüleri, dağ köylerindeki öğrencilere karne hediyesi götürdü
Ağrı’nın Patnos ilçesine bağlı Günbeli, Diyadin ilçesine bağlı Mutlu ve Hamur ilçesine bağlı Sarıbuğday köylerinde okuyan toplam 190 öğrenciye hayırseverlerden karne hediyesi olarak topladıkları bot, mont, atkı, bere, kol saati, gözlük, kırtasiye malzemesi gibi hediyelerin yanı sıra pasta ve çeşitli yiyecekleri ulaştırmak amacıyla karneler gününde sabahın erken saatlerinde yola çıkan gönüllüler, zorlu yolları aşarak, karnelerini alan çocukların mutluluklarına mutluluk kattı. Gönüllülere eşlik eden kadın kuaförlerde kız çocuklarının saç bakımlarını yaparak, saçlarını taradı.
Diyadin ilçe merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan 2 bin 300 metre rakımlı Mutlu köyündeki çocuklara getirdikleri hediyeleri ulaştırarak, çocukları mutlu eden gönüllülerden İzmir İyilik Bulaşıcıdır Derneği Üyesi Emekli Astsubay Haluk Turaloğlu yaptığı açıklamada, dernek olarak dezavantajlı bölgelerdeki bütün çocuklara ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
‘Burada önemli olan çocuklarımızın yanlarında olduğumuzu onlara hissettirebilmek’
Dağ köylerindeki çocukların karne heyecanına götürdükleri çeşitli hediyelerle ortak oldukları için mutlu olduklarını ifade eden Turaloğlu: “ İzmir İyilik Bulaşıcıdır Derneği kurucu üyesiyim. İzmir’den Diyadin Mutlu köyümüzdeki ve diğer köylerimizdeki çocuklarımıza karne hediyesi getirdik. Bu sene bizler dezavantajlı bölgelerimizdeki okullarımızı planlamaya aldık. İmkanlar yetiğince bu bölgelerde okuyan çocuklarımıza hediyeler ulaştırmaya devam edeceğiz. Tabi bu hediyelerimiz paha da hafif şeyler. Ama burada önemli olan çocuklarımızın yanlarında olduğumuzu onlara hissettirebilmek. Onların yalnız olmadıklarını, onları desteklediğimizi onlara anlatmak istiyoruz. Bu gün Diyadin Mutlu köyümüz bizim dernek olarak ulaştığımız 51’nci okulumuz oldu. Bizler için özel bir proje oldu. Biz Mutlu köyüne bundan 4 yıl önce 80’li Deniz Astsubayları olarak yine bu şekilde bir faaliyette bulunmuştuk. Bu noktada bir devamlılık sağlamaya çalıştık. Ayrıca Türkiye’nin bir ucundan bir ucuna gelmiş durumdayız. Şimdi iyilik söz konusu olunca mesafenin hiç bir anlamı olmuyor. Biz İzmir’de de çocuklarımızın kalben yanlarındayız ama buraya gelip yerinde görmek, onlarla birlikte olmak, bu coğrafyayı da görmek apayrı bir duygu. Bu noktada çocuklarımızın her zaman arkalarında olmamız ve onları desteklememiz gerekiyor. Ben buradan bütün Türkiye’ye seslenmek istiyorum. İyilik bulaşıcıdır. Lütfen çocuklarımıza iyiliklerle destek olalım. Çocuklarımız geleceğimizdir.” Dedi.
‘Toplam 3 bine yakın öğrencimize ulamış olduk’
Ağrı Gençlik Spor İl Müdürlüğünde mimar olarak çalışan Lütfü Yiğit ise eşi Hatice Bolat Yiğit ile birlikte “İyilik bulaşıcıdır” sloganı ile başlattıkları kampanya kapsamında kent genelindeki köylerde okuyan bütün çocuklara ulaşmayı hedeflediklerini belirterek: “Bu hafta karne haftasıydı ve bizde çocuklarımızı çeşitli hediyelerle sevindirmek istedik. Hamur Sarıbuğday, Patnos Günbeli ve Diyadin Mutlu köylerimizde okuyan toplam 180 öğrencimize karne hediyeleri ulaştırdık. Bot, mont, kırtasiye, sat ve gözlük gibi çeşitli hediyelerimiz oldu. Bunun yanında bu köylerimizde birçok öğrencimizin hayatlarında ilk kez tattığı yiyecekleri ve pastalar ikram ettik. Amacımız çocuklarımızın yalnız olmadığını ve onları düşünen birilerinin olduğunu onlara hissettirmek. Türkiye’nin her bir yerinden gönüllüler çeşitli hediyeler gönderdi. Bu hediyeleri gönderen, katkı sağlayan bütün dostlara çok teşekkür ediyoruz. Şu ana kadar toplamda 85 köy okulumuzdaki toplam 3 bine yakın öğrencimize ulamış olduk. Ayrıca bu öğrencilerimize kuaförlerimizde saç bakımlarını yapıyorlar. Amacımız bu tarz dezavantajlı bölgelerimizdeki çocuklarımızın kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamak. Çocuklar bizleri gördüklerinde, onlar için bir şeyler yaptığımızı gördüklerinde çok mutlu oluyorlar. Burada önemli olan hediyeden çok çocukların mutluluğu. Çünkü onlarda aslında hediyeden çok bizleri buralarda gördüklerine mutlu oluyorlar. Bu yüzden biz “iyilik bulaşıcıdır” diyoruz. İmkanı olan herkesi bu tarz bölgelerimizdeki çocuklarımızla buluşmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
‘Çok mutlu his ediyorum kendimi’
Aldıkları karne hediyeleri ile büyük mutluluk yaşayan öğrenciler gönüllüler ve hayırseverlere teşekkür ederken, Diyadin ilçesine bağlı Mutlu köyü ilkokulu 4. Sınıf öğrencisi öğrencilerden Zelal Çelik ise yaşadığı mutluluğu şu ifadelerle dile getirdi:
“4 sınıfa gidiyorum. Karnelerimizi aldık. Abi ve ablalar geldiler bizlere hediyeler getirdiler. Karnelerimizi aldık. Karnem çok güzeldi. 82 ortalamam oldu. Teşekkür Belgesi aldım. Çok mutlu his ediyorum kendimi. Meyve suyu, simit, muz, kışlık kıyafetler ve çeşitli başka hediyeler getirdiler. Bu yüzden onlara çok teşekkür ediyoruz. Bizleri mutlu edip sevindirdiler. Çok mutlu olduk. Ben büyüyünce bilim insanı olmak istiyorum”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM