• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÇÜNKÜ BİZ KARDEŞİZ

ÇÜNKÜ BİZ KARDEŞİZ

Deprem bölgesinde felaketi yaşayan vatandaşların Ağrılı kardeşlerine selamları var

Deprem bölgesine yardım çalışmaları için giden Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, deprem bölgesindeki vatandaşların Ağrı’ya selamlarını şu satırlarla iletti;

“Gönül kalpten daha geniş bir mekandır, bir işe gönül verilirse, gönülden yapılırsa veya sevgi gönülden olunca her şey hallolur.

6 Şubat’ta meydana gelen depremden 10 ilimiz etkilendi. Deprem Ağrı’dan da hissedildi ve o saat uyananlar veya hissetmeyenler sabah uyandıkları zaman depremin nerede olduğuna anlam veremediler. Sosyal medya ve TV kanallarında Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya… bütün iller konuşuluyor fakat depremin ne ölçüde olduğunu anlayamadığımız bir sabaha uyandık. Saatler ilerledikçe depremin büyüklüğü ortaya çıktı fakat öğlen saatlerinde bir büyük deprem ile yaralarımız daha da kanadı.

Kanayan yaramıza yine bizler derman olabilir, kardeşimizin acısını yine bizler dindirebiliriz. İşte tamda bundan dolayı gönlümüz deprem bölgesinde kaldı, hep birlikte “Ben ne yapabilirim” demeye başladık. Çünkü ağlayan, üzülen kardeşlerimiz vardı.

Karlı bir Ağrı sabahında başlayan yardım seferberliği, eksi 25 derecelerde devam etti, evinde sandığında ki nevresimi getirenden, son parası ile bir mercimek iki makarna alan teyzeye kadar. Sırtına yüklediği bir çuval gıdayı getirip bir daha getirmek için hızlıca koşan yaşlı amcaya kadar herkes gece gündüz destek verdi.

Gücü nispetinde Ağrı’dan 180 tır malzeme deprem bölgesine her gün gönderilmeye başlandı. Orada olan ekipler bunları en ucra köye, çadır kentlere ulaştırmak için sahada durmadan koşturdu. Deprem bölgesine giden tüm arkadaşların hepsi aslında birer deprem zede oldu, çünkü gittikleri yerlerde arabada uyudular, soğukta kaldılar, banyo ve lavabo imkanın çok zor olduğu bir çalışma alanında gece gündüz sırf bir gönüle dokunmak için gece gündüz koşturdular.

Kahramanmaraş’ta ,Afetzedelere gönülden desteğimize 10 gündür devam ettik, bugün itibariyle Ağrıya döndüm fakat benim gibi tüm ekibimizin gönlü Afet bölgesinde, şimdi sırayla Doğubeyazıt, Diyadin ilçelerimizden arkadaşlarımızı alana göndererek sizlerin emanetlerini ulaştırmaya devam edeceğiz.

Her gittiğimiz yerde sizlerin selam ve dualarını illettik, Kahramanmaraş halkının sizlere çok çok selamları vardı. Ağrı’dan geldik dediğimizde gözleri doluyordu hepsinin.

Bizler gönül defterimize enkaz alanından Anne ve babasının çıkmasını beraber beklediğimiz Ayşeyi, çadırlarda tanıdığımız medineyi,Ereni, Ömer Halisi, Fatmanuru, köyde gıda dağıtırken tanıdığımız Ali abinin sizlere selamlarını not ediyoruz.

 

Rabbim bu güzel kardeşlik dayanışmasını destek veren herkesten razı olsun. Ağrı valiliğimiz, Sosyal yardımlaşma vakfımız, Kaymakamlıklar ,tüm kamu kurumları,esnaflarımız, basınımız, hele hele Sivil Toplum kuruluşlarımızın desteği unutulmaz seviyelere ulaştı.

Ne olursunuz bizler Ağrı olarak eksikleri konuşmak yerine, boşlukları dolduralım,ne olursunuz bizler şimdilik eleştirmek yerine doğrusunu bulalım,ne olursunuz bu iylik kervanına bir parça bende nasıl yardım edebilirim diyelim,ne olursunuz gücü nispetinde yardım yapan herkese gönülden destek verelim.

Duvarlar yıkılsa da bizler biliyoruz ki merhamet ve kardeşlik duvarları her zaman dimdik ayakta olacak.

Depremde vefat edenlerin, Rabbim mekânlarını cennet eylesin, yaralı olanlara acil şifalar versin.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM