• DOLAR
  $2.034,35
 • EURO
  $0,4287
 • ALTIN
  $29.969,1
 • BIST
  1,0447
Çelebi’den Ağrı’ya müjde

Çelebi’den Ağrı’ya müjde

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, “Ağrı‘nın gelir kapısı Ağrı Dağı’dır. Bir rest çekildi, Ağrı Dağı’nın 6 yıldır kapalı olan alanı bundan sonraki süreçte 7/24 açık” dedi.
AK Partili Çelebi, TBMM’de Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Çelebi, altı yıl sonra tırmanışa yeniden açılacak olan Ağrı Dağı’nın Ağrı’ya büyük katkı sağlayacağını söyledi. Çelebi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştüklerini belirterek, “Ağrı Dağı, sadece dağ olarak değil, ilimizle ilgili bir konsept geliştireceğiz. Bunlardan bir tanesi dağcılık üzerindeki tırmanışlar, kaya tırmanışı ve kanyon geçişleri çalışmalarımız var. Ağrı Dağı’nın merkezinde bundan sonraki süreçte dağ kayağı planlanmaya başlanacak. Ağrı, dağcılık, yürüyüş, flora anlamında müthiş bir zenginliğe sahip” dedi.
Çelebi, “Ağrı‘nın gelir kapısı Ağrı Dağı’dır. Bir rest çekildi, Ağrı Dağı’nın 6 yıldır kapalı olan alanı bundan sonraki süreçte 7/24 açık” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?