• DOLAR
  $3.335,8500
 • EURO
  $1,0715
 • ALTIN
  $46.381,3100
 • BIST
  1,1817
Banyosu ve mutfağı olmayan evdeye yaşayan aile yardım bekliyor

Banyosu ve mutfağı olmayan evdeye yaşayan aile yardım bekliyor

Ağrı Merkez Alpaslan Mahallesi’nde zaman zaman hamallık ve çobanlık yaparak geçinmeye çalışan 28 yaşındaki Serkan Koç, eşi ve iki çocuğu ile birlikte mutfağı ve banyosu olmayan iki odalı evde yaşam mücadelesi veriyor
Çobanlık ve hamallık yaparak geçinmeye çalıştığını belirten Koç, aylık bin 500 tl kazanabildiğini ve maddi durumu yetmediği için bir tanıdığının banyosu ve mutfağı olmayan iki odalı müstakil evde, kira ödeyerek ailesi ile birlikte yaşamak zorunda kaldıklarını söyledi. Ev eşyası alabilecek maddi imkanı olmadığı için bir yer yatağında 4 kişi birlikte uyumak zorunda kaldıklarını dile getiren Koç, ayrıca evdeki nem ve soğuk havalardan dolayı çocuklarının hastalanmasından endişe duyduğunu kaydetti. Devletten aldıkları yardımların kendilerine yetmediğini dile getiren Koç, çocuklarının geleceği için yetkililer ve hayırseverlerden kendilerine yardım eli uzatılmasını istedi.
‘Hiçbir ev eşyamız yok’
Yedi yıllık evli olduğunu ifade eden Koç, ailesini geçindirmek için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirterek : “Biri 5, diğeri 3 yaşında iki çocuğum var. Şu an gerçekten çok zor durumdayım. Kira verip oturduğum ev çocuklarım için sağlıklı bir ev değil. Daha iyi bir ev tutmaya ve gerekli eşyaları almaya maddi gücüm yetmiyor. Çobanlık yaparak geçinmeye çalışıyorum. Çocuklarımın yeterince beslenmesini sağlayamıyorum. Çobanlık olmadığı zamanda hamallık yapıyorum. Aylık bin 500 TL kazanabiliyorum. Asgari ücret bile alamıyorum. Aldığım para kira ve gerekli diğer ihtiyaçlarıma yetmiyor. Çocuklarımın geleceği için bir şey yapamıyorum. Çok zor durumdayım. Aldığım yardımlar yetmiyor. Devletimizden ve değerli hayırseverlerimizden yardım bekliyorum. Kaldığımız ev oldukça nemli ve yıkılmak üzere. Kapı ve pencereleri naylonla kapatıyoruz. Banyosu ve mutfağı yok. Ev eşyalarımızada yok alamıyorum. Ağrı oldukça soğuk bir memleket. Bu şartlarda çok zorlanıyoruz.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?