• DOLAR
  $2.313,39
 • EURO
  $0,5018
 • ALTIN
  $30.843,95
 • BIST
  1,0572
AKSA Doğal Gaz’dan açıklama

AKSA Doğal Gaz’dan açıklama

Ağrı’da yerel basın ve sosyal medyada doğal gaz fiyatlarına ilişkin çıkan haberlere ilişkin AKSA Doğal Gaz Ağrı Şubesi açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada: “Şehirlerde doğal gaz dağıtım faaliyetine ilişkin dağıtım lisansı ihalesi EPDK tarafından gerçekleştirilmektedir. İhalede, yeterlilik şartlarını sağlayan tüm tarafların katılımına açık olarak, yapılacak yatırım ve sunulacak hizmet karşılığı alınacak birim hizmet ve amortisman bedelini açık eksiltme yoluyla en düşük teklif eden şirket ilgili bölgede dağıtım lisansı almaya hak kazanmaktadır. Ağrı ilimiz için yapılan ihaleye şirketimiz, en düşük bedeli teklif ederek, doğal gaz dağıtım şebekesi yatırımını yapmaya ve dağıtım faaliyetini sunmaya hak kazanmıştır.

Doğal gaz perakende satış fiyatı ise; Botaş doğal gaz satış fiyatı ve ihale ile belirlenen sistem kullanım bedeli ile vergilerin toplamından oluşmaktadır. Ülkemizde Avrupa Birliği uygulamaları ile uyumlu olarak, bölgesel dağıtım sistem kullanım bedeli metodu uygulanmaktadır. Bu sebeple doğal gaz perakende satış fiyatı dağıtım bölgelerinde değişiklik göstermektedir.

Kamuoyuna saygıyla bildiririz.” İfadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?