• DOLAR
  $3.113,6200
 • EURO
  $0,9925
 • ALTIN
  $45.079,4100
 • BIST
  1,1735
Ak Parti ağrı 7. Olağan il kongresi yapıldı

Ak Parti ağrı 7. Olağan il kongresi yapıldı

Ak Parti Ağrı 7. Olağan il kongresi Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile gerçekleşti.
Ağrı 2 bin 500 kişilik Kapalı Spor Salonunun da gerçekleştirilen kongreye Özhaseki’nin yanı sıra Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem çelebi, Ak Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı Ak Parti geçmiş dönem milletvekilleri, ilçe ve belde belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Mevcut Ak Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ve Belediye Başkanı Savcı Sayan’ının konuşmalarının ardından konuşan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ak Parti hükümetlerinin cumhuriyet tarihi boyunca en başarılı hükümetler olduğunu söyledi
‘Kılıçdaroğlu sürekli yalan söylüyor’
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yol arkadaşlığı yapmaktan onur duyduğunu belirten Özehaseki, Ana Muhalefet Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin terör örgütü PKK’ya arka çıktığını ifade ederek: “ Hükümet etme noktasında gelmiş geçmiş tüm hükümetlerden daha başarılıyız. Bu topraklarda fitne ateşi bitmiyor. Biz bunun farkındayız. PKK bir taraftan, FTÖ bir taraftan, DHKP-C bir taraftan ismini zikretmek istemediğim daha birçok örgüt. Bunların hiç birinin derdi halkın hakkını savunmak için ortaya çıkmış örgütler değil. Doğrusu bunlarla mücadele ederken içimizi acıtan şey halkın ödediği vergilerle maaşını alıp Ankara’da milletin meclisinde oturup bunları kınayamayan onların sözcülüğünü yapanlardır. HDP ‘yi biliyoruz. Onlar zaten PKK’nın sözcüsü. Söylemeye gerek yok. Ama birde CHP var. Zamanında öyle bir operasyon yaptılar ki. Yerli olan genel başkanlarını gönderip bir FETÖ operasyonu ile bir bantla yerine Kılıçdaroğlu diye birisini getirdiler. Deniz Baykal ile Kılıçdaroğlu arasında iki fark var. Baykal yerli bir insandı. Sol düşünceli bu toprakların insanıydı. Ama Bizim Kılıçdaroğlu her şeye müsait. Konuştuğu zaman daha doğru söylediğine rastlamadım. Sürekli yalan söylüyor. Ne yazık ki böyle bir insan ile karşı karşıyayız. Tek derdi Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun. Bunun için her türlü yalana başvuruyor. Bir taraftan da terör örgütü PKK’ya arka çıkmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından canlı bağlantı ile kongreye bağlanan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan salona hitap etti.
Daha sonra gerçekleşen seçimde tek aday ve tek liste ile seçime giren Ak Parti Ağrı 22. Dönem milletvekilliği yapmış Halil Özyolcu yeni il başkanı olarak seçildi ve bayrağı önceki dönem il başkanı Abbas Aydın’dan devraldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?