• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AİÇÜ’de Öğrenci Bazlı Proje Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

AİÇÜ’de Öğrenci Bazlı Proje Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından, 2209-A TÜBİTAK projelerinin de dahil olduğu kamu kurum ve kuruluşlarından öğrenci bazlı projeler kapsamında Öğrenci Bazlı Proje Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mucip Genişel, Prof. Dr. Faruk Kaya ile akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, AİÇÜ bünyesinde akademisyen ve öğrenciler tarafından yazılan proje sayısının arttırılması gerektiğini söyledi. Üniversitede yürütülen projeler hakkında değerlendirme yapan Prof. Dr. Karabulut, AİÇÜ’nün Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından kabul edilen projesinin çok önemli olduğunu ve TÜSEB tarafından AİÇÜ’nün kabul edilen ilk projesi olduğunu belirtti.

Proje yazmanın kişisel ve bilimsel gelişime sağladığı katkılara değinen Prof. Dr. Karabulut, “Proje yazarken birçok hususa dikkat etmeliyiz. Nitelikli ve bilimsel değeri olan projeleri yazmamız ve sunmamız gerekiyor. İyi bir proje yazmak çok önemlidir. Bazen verilerimiz çok iyi olabilir fakat projeyi iyi bir şekilde sunmadığımız zaman proje kabul görmeyecektir. Özellikle kabul edilmeyen projenin ardından pes etmemeli ve o projeyi geliştirerek daha nitelikli bir duruma getirmeliyiz. Genç akademisyen kardeşlerim mutlaka en az bir proje yazmalıdır. Projede yer almak bizim bilimsel kimliğimizin değerini de arttırmaktadır” diye konuştu.

Yazılan projelerin özgün bir değer taşımasının önemine vurgu yapan Prof. Dr. Karabulut, “Projelerin kabul edilmesi noktasında projenin özgün olması çok önemli bir faktördür. Projeyi yazma sürecinde kurduğumuz ekip de çok önemlidir. Daha çok katılımcı ile daha güzel projeler ortaya çıkarılabilir. Ekip ruhu başarının gelmesinde kilit bir rol oynamaktadır” dedi.

“Yazacağımız projelerin Üniversitemize ve Ağrı’ya faydalı olmasını ve değer katmasını sağlayalım” diyen Prof. Dr. Karabulut, “Bazen küçük bir fikir bile sizlerin yapacağı büyük bir çalışmaya vesile olur. Kendi potansiyelimizi bilelim ve kendimizi keşfedelim. Genç kardeşlerim, proje konusunu önemsemelidir. Öğrenci kulüplerinde veya başka bir alanda yer alacağınız projeler sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bilimsel faaliyetlere sağladığımız desteği daha da attıracağız” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, Proje Sorumlusu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mucip Genişel, Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Burak Alaylar, Doç. Dr. Tuba Aydın ve Dr. Öğr. Üyesi Samet Ata 2209-A TÜBİTAK projelerinin de dahil olduğu kamu kurum ve kuruluşlarından öğrenci bazlı projeler hakkında bilgi verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM