• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AİÇÜ Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı’na Katıldı

AİÇÜ Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı’na Katıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ), Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde ve Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde Erzurum’da düzenlenen Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı’na (KUDAKAF) katıldı.

AİÇÜ’nün paydaş üniversiteler arasında yer aldığı, 18-19 Aralık 2023 tarihlerinde Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuarın açılış töreni yapıldı. Törene, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Erzurum Vali Vekili Ahmet Özdemir, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, protokol üyeleri, bölge üniversitelerin rektörleri, kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı’nda Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile Artvin Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesi’nin yanı sıra kamu ve özel sektör kuruluşları stant açarak ziyaretçilerini karşıladı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mucip Genişel, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı (SKS) Mehmet Fatih Karaoğlan, Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Esra Kadanalı, AİÇÜ Basın ve Halkla İlişkiler Danışmalığı ve SKS personelinin yanı sıra farklı bölümlerden yaklaşık 500 öğrenci ile KUDAKAF’ta yer alarak stantları ziyaret eden üniversite öğrencileri ile kariyer planlamaları, iş fırsatları ve istihdam konularında görüşmeler yaptı.

KUDAKAF açılış töreni sonrasında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu AİÇÜ KUDAKAF standını ziyaret etti.

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut KUDAKAF’a ilişkin yaptığı değerlendirmede fuara yoğun bir katılımın olduğunu belirterek, “Fuara 35 bin civarında kayıtlı öğrenci var. Fuara katılan öğrenci sayısının bu yıl 50 bini geçeceğini umuyoruz” dedi.

Öğrencilerin kariyer planlama ve istihdam edilme süreçlerinde KUDAKAF gibi fuarların önemli rol oynadığını ifade eden Prof. Dr. Karabulut, “Yetenek Her Yerde sloganı ile çıktığımız bu süreçte iş insanlarını, büyük firmaların üst düzey yöneticilerini akademisyen ve öğrencilerimizle bir araya getiriyoruz. Öğrencilerin kariyer planlamalarındaki soruları bu fuarlarda cevap buluyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerimizde başta olmak üzere gerçekleştirilen fuarlar artık doğu bölgesinde ve buradaki illerimizde de yapılıyor” diye konuştu.

Öğrencilere her zaman kendi gücünüzü ve kendi yeteneğinizi keşfedin tavsiyesinde bulunduklarını belirten Prof. Dr. Karabulut, “Bu fuarlar öğrencilerin yanı sıra iş insanları için de çok önemli. Gerçekleştirilen bu fuarlar ile Türkiye’de iş dünyasındaki ara eleman olarak tabir edilen nitelikli eleman bulma sorununu da inşallah en kısa sürede gidermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Karabulut, öğrencilerin kariyer planlama sürecine katkı sağlamak amacıyla organize edilen KUDAKAF’ın düzenlenmesinde emeği bulunan başta Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi olmak üzere fuara ev sahipliği yapan Atatürk Üniversitesi’ne, AİÇÜ Kariyer Planlama ve Mezun İzleme ve Araştırma Merkezi personeline, paydaş üniversite rektörlerine ve personeline, fuara katılan yaklaşık 300 firma yöneticisine, kamu ve özel sektör temsilcilerine teşekkür etti.

Çeşitli etkinliklerle devam eden KUDAKAF 19 Mart 2023 tarihinde sona erecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM