• DOLAR
  $4.135,0200
 • EURO
  $1,0897
 • ALTIN
  $61.075,7800
 • BIST
  1,1646
Ağrılılar sokağa çıkma kısıtlamasına uydu.

Ağrılılar sokağa çıkma kısıtlamasına uydu.

2 gün sürecek kısıtlama nedeniyle şehrin en işlek noktaları boş kalırken ilk günde vatandaşların genel itibariyle kısıtlamaya uydukları görüldü.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Kasım’da gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından yeni tedbirler açıklamıştı. Alınan tedbirlerde 81 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kararlaştırılmıştı. Cuma günü saat 21.00’de başlayan iki günlük sokağa çıkma kısıtlaması pazartesi saat 05.00’te sona erecek

Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlar riayet etti. Kısıtlamanın uygulandığı kentte cadde ve sokaklar boş kaldı

Sokakta sadece polisler, kısıtlama kapsamı dışında kalan sağlık ve işletme çalışanları ile Ağrı Belediyesine bağlı ekipler vardı.

2 gün sürecek kısıtlama nedeniyle şehrin en işlek noktalarından olan Cumhuriyet, Eskivan, Kağızman Caddesi’ndeki yollar boş kalırken sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde vatandaşların genel itibariyle kısıtlamaya uydukları görüldü.

İşyerlerinin kapalı kalmasını fırsat bilen Ağrı Belediyesine bağlı ekipler caddeleri ve işyerlerinin cephelerini ilaçlı suyla yıkayarak dezenfekte etti.

Ağrı Belediyesi Temizlik İşleri Amiri Cevdet Kılıç, yapılan çalışma hakkında şunları söyledi:

Belediye olarak hafta içi her gece bir cadde de gerçekleştirdiğimiz ilaçlı suyla dezenfekte çalışmamızı bugün kentin geneline yaydık. Kısıtlamanın olmasından istifade cadde ve sokaklarla birlikte esnafımızın kapalı olan iş yerlerini, kepenk ve ön cephelerini de yıkayarak temizlik işlemimizi gerçekleştiriyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ağrı covid19 yasak

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?