• DOLAR
  $2.959,8100
 • EURO
  $0,9384
 • ALTIN
  $42.658,3000
 • BIST
  1,1694
Ağrılı vatandaştan örnek davranış

Ağrılı vatandaştan örnek davranış

Ağrı’da bir kişi yolda bulduğu banka kartını üzerine bir not yazarak camii kapısına bıraktı. Bu davranış vatandaşlar tarafından takdir topladı.
Ağrı merkez Leylekpınar Mahallesinde bulunan Musaağa Camii’ne ikindi namazını kılmak için giden Harun Kaya isimli vatandaş, camii kapısının kolunun üzerinde bir banka kartı ve üzerinde “Camii önünde bulduk. Güvenilir diye buraya bırakıyoruz. Anons yapılabiliniyorsa anons yapar mısınız? yazılı notu buldu. Kaya, bulduğu kartı ve notu kartın sahibinin bulunması için Cami Müezzini Dindar Taşdan’a teslim etti. Cami müezzini Dindar Taşdan ve Camiye namaz kılmaya gelen Harun Kaya bu örnek davranış ile Camilere olan güvenin de ortaya çıktığını söylediler.
‘Kartın camiye bırakılması cami ve cami çalışanlarına olan güvenin göstergesidir’
Cami kapısına bırakılan bu banka kartının sahibine ulaştırılması noktasında gerekli hassasiyeti göstereceklerini belirten Musaağa Camii Müezzini Dindar Taşdan, “Vatandaşımızdan biri bulmuş olduğu kartı camiye ve cami görevlilerine olan güveninden dolayı getirip bizim caminin önüne bırakmış. Kartı cami kapısında gören arkadaşımız ise getirip bize teslim etti. Kartı ve kartın sahibini bulmak için gerek anons ederek gerek de camiye gelen vatandaşlarımıza sorarak kart sahibinin mağduriyet yaşamasının önüne geçmek istiyoruz. Eğer ki burada bulamazsak Pazartesi günü mesai saati başlayınca kartı ilgili bankaya götürüp banka aracılığıyla vatandaşımıza ulaşmalarını isteyeceğiz. Bu olayın bizi sevindiren yönü ise kartın camiye bırakılması cami ve cami çalışanlarına olan güvenin göstergesidir. Bu da bizi mutlu ediyor. İnşallah biz de gereken neyse yapacağız. Camiden anonsumuzu yapacağız eğer bu vatandaşımıza ulaşamazsak bankaya götürüp kartı teslim ederek banka aracılığıyla kartı vatandaşımıza ulaştırmaya çalışacağız.” dedi.
‘Bu örnek davranış aslında köklerimize ne kadar bağlı bir millet olduğumuzu gösteriyor’
Kartı ve üzerinde yazılı olan notu ikindi namazını kılmaya geldiğinde gördüğünü söyleyen Harun Kaya konuşmasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:
“Bugün ikindi namazını kılmaya gelirken cami kapısının kolunun üzerinde bu kartı ve bu notu gördüm. Caminin kapısının girişine bırakılmış bu notun ve kartın üzerinde ‘Cami önünde bulduk. Güvenilir olsun diye bırakıyoruz. Anons yapabiliyorsanız anons yapar mısınız?’ yazarak cami önüne bırakmışlar. Bu örnek davranış aslında köklerimize ne kadar bağlı bir millet olduğumuzu gösteriyor. Bende bu notu gören biri olarak üzerime düşen görevi yaparak cami müezzinimize teslim ettim. Hocamız da gereken yerlere bu durumu iletip oradan vatandaşımıza bu kartı ulaştırmaya çalışacağını söyledi. Bu tür hassasiyetlerimizin artması ümidiyle.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?