• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrılı genç Sava Nehri’nde hayatını kaybetti

Ağrılı genç Sava Nehri’nde hayatını kaybetti

Ağrı’nın Patnos ilçesi nüfusuna kayıtlı Daim Turan (27) isimli genç, Avrupa’ya gitmeye çalışırken Borsna-Hersek ile Sırbistan arasında akan Sava Nehri’nde boğularak hayatını kaybetti

Edinilen bilgilere göre Ağrı’nın Patnos ilçesine bağlı Gökçeali köyü nüfusuna kayıtlı Daim Turan, iş bulmak amacıyla Avrupa’nın yolunu tuttu. Başladığı yolculukta ulaştığı Sırbistan’da yaklaşık bir yıl boyunca inşaatlarda çalışan Turan, burada tanıştığı Mardinli Mehmet Nuri İlhan, eşi Necire İlhan ve çocukları Büşra (14) Umut Can (12), Betül (10), Azra (2) ile birlikte şartları daha iyi olan Avrupa ülkelerine geçmeye karar verdi. Bunun üzerine yola koyulan Turan ve İlhan ailesi, bindikleri botla Sava Nehri’ni kaçak olarak geçmeye çalışırken, botun alabora olması nedeni ile akıntıya kapıldı.

20 Aralık 2022’de meydana geldiği belirtilen olayda, Mardinli İlhan ailesinin 2 çocuğu Büşra ve Betül kıyıya çıkmayı başarırken, Ağrılı Daim Turan ile Mardinli aileden baba Mehmet Nuri, eşi Necire ve çocukları Umut Can ile Azra akıntıya kapılarak hayatlarını kaybetti.

Olayı haber alan ulusal ve uluslararası kurtarma ekipleri Sava Nehrinde arama kurtarma çalışması başlatırken, hayatlarını kaybedenlerin cenazeleri 28 Aralık 2022’de bulundu.

Yapılan işlemlerin ardından 30 Ocak Pazartesi günü İstanbul’a getirilen cenazeler, yapılan otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi.

Cenazesi yakınları tarafından teslim alınan Ağrılı Daim Turan’ın yarın gün içinde Patnos ilçesine bağlı Gökçeali köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM