• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağrı’da yüksek gelen elektrik faturaları vatandaşı bezdirdi

Ağrı’da yüksek gelen elektrik faturaları vatandaşı bezdirdi

Ağrı’da Elektrik Dağıtım Şirketi ARAS EDAŞ’ın iş yeri ve hanelerdeki elektrik sayaçlarını değiştirmesinin ardından vatandaşa kestiği faturalar gün geçtikçe ağırlaşıyor.

Sayaç değişimlerinin ardından önceki aylara göre en az 5 kat daha fazla fatura ödemek zorunda kalan vatandaşlar, şikayetlerini ilettikleri yetkili kurum ve kişilerin hiçbirinden sorunun çözümü noktasında tatmin edici bir cevap alamazken, yapılan onca habere ve şikayete rağmen faturalar aydan aya artarak gelemeye devam ediyor.

Ağrı Merkez Cumhuriyet Mahallesinde oturan vatandaşlardan H.Ö., sayaç değişiminden sonra bir önceki ayda 103,80 TL olan elektrik faturasının 1600,40 TL geldiğini gösteren mesajları paylaşarak, duruma isyan etti.

‘Bu soyguna bir an önce dur denmelidir’

Elektrik faturasının bir anda 16 kat arttığını görünce şok yaşadığını dile getiren H.Ö.: “ Ben her zaman faturalarımı düzenli ödeyen bir vatandaşım. İlimizde herkesin ekonomik durumu ortada. Ülke de de zaten bir ekonomik kriz var ve geçinmekte epey zorlanıyoruz. Eskiden gelen faturaları bile zar zor öderken bu sayaç değişiminden sonra gelen haksız faturaları ödeyebilecek durumumuz yok. Kaldı ki 16 kat daha fazla artacak elektrik kullanmadık ki. Evde yanan ampul sayısı ile kullandığımız elektronik cihazlar belli. Ne oldu da bir anda 103 TL olan fatura 1600 Tl’ye çıktı. Bu durum Allah’a reva değil. Kime gidip derdimizi anlatıyorsak da kimsenin bir şey yaptığı yok. Bu faturayı ödemek zorunda kalıyoruz. Ödedikten sonra itiraz süreci olacak diyorlar. Ben şimdi bu faturayı nasıl ödeyeyim. Gelirim belli. İşim belli. Yazık günah bu millete. Konu komşu hepimiz bu faturalardan dolayı büyük mağduriyet yaşıyoruz. Bu nedir? Önüne gelene rast gele fatura kesmişler. Kimine bin kimine 2 bin. Bu millet nereye gitsin. Yazık günah. Bir an önce bu soyguna bir dur demeliler. Kime gidiyorsak bu soruna bir çözüm sunmuyor. Aras Edaş keyfi bir şekilde vatandaşı mağdur ediyor. Bir faturayı da zamanında ödemezsek hemen elektrik kesiyorlar. Biz nereye gidelim, ne yapalım? Bu devride karanlıkta mı oturalım istiyorlar.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM