• DOLAR
  $3.457,4800
 • EURO
  $1,0791
 • ALTIN
  $47.947,4800
 • BIST
  1,1727
Ağrı’da Tutunamayanlar Kitabevi & Kafe hizmete başladı !!!

Ağrı’da Tutunamayanlar Kitabevi & Kafe hizmete başladı !!!

Ağrı’da kitap okuyucularını buluşturmayı ve kitap okuma oranını arttırmayı amaçlayan Tutunamayanlar Kitapevi ve Kafe açıldı
Ağrı Merkez İbrahim Erat Caddesi üzerinde yeni belediye hizmet binasının karşısında açılan Tutunamayanlar Kitabevi & Kafe’nin işletme sahiplerinden Tahsin Timurboğa, Ağrı’da böyle bir ortamın eksikliğini gördükleri için Tutunamayanlar Kitapevi & Kafe’yi hizmete açtıklarını belirtti.
Dünya klasiklerinden polisiyeye, polisiyeden maceraya her türden kitabı bulundurarak her türlü okur kitlesine hitap ettiklerini söyleyen Timurboğa, daha önce Ağrı’da Pencere Kitabevi’nde okuyuculara ulaşmaya çalıştıklarını dile getirdi.

“Her Türden Kitap Mevcut”

Daha önce Doğu İş Merkezinde Pencere Kitabevi’nde okuyuculara hizmet verdiklerini dile getiren Timurboğa, Ağrı’nın ilk ve tek kitabevi ve kafesini hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek: “Ben Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunuyum. Biz burayı daha önce Pencere Dergisi’nde birlikte çalıştığımız 3 arkadaşımla birlikte açtık. Daha önce küçük bir yerde Pencere Kitabevi’ni işletiyorduk. Zamanla ufak bir yer olduğu için Ağrı’ya yetmediğini gördük. Bizde daha büyük bir yerde daha büyük işler yapmak istedik. Biz özellikle kitabevi kafe açtık. Kitap kafe olarak anılmak istemiyoruz. Bizim farkımız burada. Kitap bölümümüz ayrı. Kafe bölümümüz ayrı.” Dedi.

‘Biz burayı Ağrı’ya mal olmuş bir mekân yapmayı amaçlıyoruz’
Ağrı’da hem kitap okuma oranını arttırmayı hem de sanat alanında bir hareketlilik getirmeyi amaçladıklarını kaydeden Timurboğa: “Biz burayı daha yeni açtık. Bura ile ilgili farklı projelerimizde var. Türkiye’nin nerdeyse her şehrinde mutlaka oraya mal olmuş böyle bir ortam var. Yani bütün yazar, şair ve kitapseverlerin uğrayabildiği, sanat hareketliliğinin olduğu bir mekan var. Bizimde amacımız bu mekanı bu şekilde Ağrı’ya mal edebilmek. Zaten burayı da Ağrı’daki bu eksikliği fark ettiğimiz için açtık. Burası gelişime açık bir yer olmakla birlikte kitapseverlerin istedikleri her türlü kitaba ulaşabileceği bir mekan. Bu yüzden gelişime açık olan bütün bireylere kapımız açıktır. İsteyen dışardan kitabını alarak gelip oturur, çayını, kahvesini içip kitabını okuyabilir. İsteyende direk gelip bizden kitabını alabilir. Biz burada insanlara bir hedef sunmak istiyoruz. Bu yüzden geleceğe dair umutvar bireylere ihtiyacımız var. Hep birlikte toplumumuzu karamsar ve umutsuz halinden kurtarmayı başarmayı amaçlıyoruz. Ayrıca Ağrı’da kafe, kıraathane, çay ocağı gibi işletmeler çok fazla. Özellikle gençlerimiz çoğu zamanını bu tarz mekânlarda geçiriyor. Burası bu yönü ile de gençlerimiz için güzel bir mekân. Şu an 4 personelle hizmet veriyoruz. İlerleyen dönemlerde hem personel sayımızı arttırmayı amaçlıyoruz hem de iş yerimizi daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz. Ağrı’da müzik, resim gibi sanat dallarında açacağımız kurslarla da sanatsal hareketliliği arttıracağız. Bu yüzden burası Ağrı’da sanat adına, bazı şeyleri değiştirmek için bir kale. Onun için Ağrı’nın buraya sahip çıkması lazım. Herkesi buraya bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?